Meral Akşener'in Başdanışman Ataması İYİ Parti'yi Karıştırdı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in küskün milletvekilleri arasında yer alan İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ı kendisine başdanışman olarak görevlendirmesi parti içerisinde karışıklığa yol açtı. En sert tepkiyi ise Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu verdi.

Meral Akşener'in Başdanışman Ataması İYİ Parti'yi Karıştırdı!

İYİ Parti'de parti içinde bir görevlendirme büyük bir krize yol açtı. Genel Kurul'da parti yönetimine karşı isyan bayrağını açan ve küskünler arasında yer alan İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın Meral Akşener'in Başdanışmanı olması tepkiyle karşılandı.

İYİ Parti'nin yaptığı son kongrede yaşanan liste krizinin ardından bazı milletvekilleri Meral Akşener yönetimine karşı çok sert eleştirilerde bulunmuşlardı. Oluşan parti yönetimine isyan bayrağını çeken milletvekilleri parti içi muhalefet cephesini oluşturmuşlardı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ eleştirilerinin dozunu arttırmış ve partiden ihraç edilmişti.

ATAMAYA TEPKİ GELDİ!

İYİ Parti'de bu gerginlikler yaşanırken muhalif milletvekilleri ile aynı safta hareket eden İzmir Milletvekili Aytun Çıray dün Genel Başkan Merak Akşener'in başdanışmanı oldu. Bu gelişmeye ise İYİ Parti'nin MHP'den ayrılıp kuruluş süreçlerinin tamamında aktif olarak rol oynayan Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu tepki gösterdi.

ŞIK KARŞILAMADIM!

Açıklamalarda bulunan Müsavat Dervişoğlu, “Kongreden bugüne kadar parti politikalarını eleştiren, parti yönetimini ağır töhmet altında bırakan, yetersiz bir yönetimin İYİ Parti'yi yönettiği kamuoyu önünde dile getiren, il başkanlarına dair olumsuz açıklamalar yapan bir kişinin böyle bir atamayla görevlendirilmesini basından öğrenmemizi şık karşılamadım. Buna da tepki gösterdim ve göstermeye de devam edeceğim.” dedi.

HATA YAPTIĞINI SÖYLEMELİ!

Aytun Çıray'ın kongreden sonra TBMM'de İYİ Parti'nin hiçbir toplantısına katılmadığını vurgulayan Müsavat Dervişoğlu, “Sayın Genel Başkanımız bu milletvekili arkadaşımızı dilediği göreve getirebilir. Tüzüğe göre yetkisi vardır. Ben buna itiraz etmiyorum. Aksine saygı duyuyorum. Ancak Aytun Bey de çıkıp bugüne kadar sergilediği tavır için 'hata yaptım' demelidir. Teşkilatlarımıza hakaret etmiş, partimizin organlarını aşağılamış sonra da hiçbir şey olmamış gibi hareket edilmesini içime sindiremiyorum. Parti politikamızı düşman gibi eleştiren bir arkadaşımızdan bahsediyorum. Bu normal bir şey mi? En azından çıkıp bir nedamet göstermeli.” ifadelerini kullandı.

Siyasette böyle geri dönüşlerin olabileceğini söyleyen Müsavat Dervişoğlu, “Aytun Çıray bunları görüsleyebilecek olgunluğu göstermelidir. Herkes aynı düşünecek diye bir şey yok. Ancak birileri de kendisine keşke yapmasaydın dedirtmelidir. Ben şimdi o misyonu üstleniyorum.” şeklinde konuştu.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@