Meral Akşener'den İki Kritik Hamle! İYİ Parti'de Muharrem İnce Tedbirleri!

CHP içerisinden çıkarak yeni bir parti kuruluşunun adımlarını atmaya devam eden Muharrem İnce, İYİ Parti'de endişeye neden oldu. Bölünmenin CHP'den İYİ Parti'ye sıçramasından endişe eden Meral Akşener'den ilk hamleler geldi.

Meral Akşener'den İki Kritik Hamle! İYİ Parti'de Muharrem İnce Tedbirleri!

Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılarak Memleket Partisi'ni kurmak için harekete geçmesi Türk siyasetinde taşları yerinden oynattı. İYİ Parti de CHP gibi bölünmemek için tedbir almaya başladı.

MUHARREM İNCE TEDBİRLERİ ALINDI!

CHP'de önce 3 milletvekilinin istifa etmesinin ardından Muharrem İnce de istifa ederek yeni partinin kuruluşunun startını verdi. Türk siyasetinde yaşanan bu köklü değişimin diğer partileri de etkileme ihtimaline karşı İYİ Parti'deGenel Başkan Meral Akşener erken davrandı. Bölünmeye karşı tedbirini alan Meral Akşener, parti içerisindeki muhalif milletvekillerinin Muharrem ince ile hareket etmesinin önünü kesecek hamleyi yaptı.

İLK HAMLE AYTUN ÇIRAY OLDU!

İYİ Parti Olağan Genel Kurulu'nda çıkan liste krizinin ardından parti içerisinde küskün milletvekilleri bir harekete dönüşmüştü. Bu hareketin başını da Ümit Özdağ çekiyordu. Süreç içince Ümit Özdağ partiden ihraç edilirken Adana Milletvekili İsmail Koncuk da İYİ Parti'den istifa etmişti. CHP'de yaşanan iç karşışıklıkların İYİ Parti'ye sıçramaması için Meral Akşener, küskün milletvekilleri arasında yer alan İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ı siyasi başdanışmanı yaptı. Parti içinde oldukça itibarlı bir göreve getirilen Aytun Çıray'ı bu görevlendirilmesi diğer milletvekillerine mesaj oldu.

İKİNCİ HAMLE ÜMİT ÖZDAĞ'IN İHRACINDA BEKLEME POLİTİKASI!

Meral Akşener'in ikinci hamlesi ise İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında oldu. Ümit Özdağ bir süreönce partiden ihraç edilmiş ama mahkeme kararıyla geri dönmüştü. İYİ Parti, Ümit Özdağ hakkında Meral Akşener'in talimatıyla bekleme kararı aldı. Eğer Ümit Özdağ yeni açıklamalarla parti içerisinde huzursuzluğa neden olmazsa ihraç edilmesine yönelik işlem yapılmayacak. Bu politikayla Ümit Özdağ'ın yeni bir parti kurma fikrinden de vazgeçirilmesi amaçlanıyor. Özdağ'ın yeni parti kurması durumunda tüm küskün milletvekillerinin onunla beraber hareket edecekleri iddia edilmişti.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@