Meral Akşener'den Çok Konuşulacak Selahattin Demirtaş Ve HDP Açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'HDP ile ittifak kuracak mısınız' ve 'Selahattin Demirtaş terörist midir?' sorularına yanıt verdi.

Meral Akşener'den Çok Konuşulacak Selahattin Demirtaş Ve HDP Açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. HDP ve Selahattin Demirtaş sorularına yanıt veren Meral Akşener'in sözleri siyaset kulislerinde yankılanmaya başlandı.

İYİ PARTİ, HDP İLE İTTİFAK YAPACAK MI?

İYİ Parti'nin HDP ile ittifak kurup kurmayacağını açıklayan Meral Akşener, “Bizim HDP ile herhangi bir şekilde ittifak arayışımız yok. HDP'yi PKK'nın yanında konumlandırıyoruz. Ancak HDP'ye oy veren Kürt ve Türk seçmenlere PKK'lıdır demiyoruz. Türkiye'deki tüm seçmenler, parti ayrımı yapmaksızın hangi etnik unsura mensup olursa olsun hiçbir siyasi partinin marabası değildir.” dedi.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ TERÖRİST Mİ?

Selahattin Demirtaş hakkında da açıklama yapan Meral Akşener, “Selahattin Demirtaş'ın terörle iç içe olduğu bir gerçektir. Bunu zaten kendisi dahi reddetmiyor. Ancak bizim Selahattin Demirtaş konusundaki eleştirimiz çok farklı. Biz ne söylüyoruz? Selahattin Demirtaş'ın yargılanması hızlı ve objektif bir şekilde yapılsın. Bu devletimize de büyük fayda sağlayacaktır. Suçlu veya suçsuz bir insanın tutukluluk halinin yargılama olmadan devam etmesi suçu da perdeliyor. Bu sefer vicdan devreye giriyor ve farklı değerlendirmelere yol açıyorsunuz. Bu konuda Sayın Erdoğan talimat vermelidir: Mahkemeler düzgün bir şekilde işlem yapsın ve Selahattin Demirtaş mahkum olacaksa da olsun.” ifadelerini kullandı.

HDP'NİN KAPATILMASI AÇIKLAMASI!

HDP'Nin kapatılması önerilerine dair de konuşan Meral Akşener, “HDP'nin kapatılması bizim işimiz değil. İYİ Parti'nin parti kapatma gibi yetkisi de iddiası da yok. MHP'nin Sayın Genel Başkanı bu konuda sürekli çıkışlarda bulunuyor. Eğer bu konuda samimiyse yapacağı iş çok kolay. İktidarın küçük ortağı kendisi, Türkiye'nin hukuk birimelrine çok da uzak değiller. MYK'dan bir karar alıp gidip Yargıtay'a başvursun. Mahkeme bu şekilde başlar. Bu şekilde belki siyasi hayatında ilk defa laf değil icraat yaptığını görürüz.” şeklinde konuştu.

Kamugundemi.com

Yorumlar (1)
M.gungor 3 ay önce
Ne sis yansın ne kebap hep kaçamak cevaplar inandırıcı deyil belliki bazı şeyler var anlatmak istemediği bence bir siyasetçinin şeffaf olması lazım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@