Meral Akşener'den AK Parti'ye Osman Öcalan Tepkisi: Şimdi Elinizi Yıkayıp Çıkamazsınız!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim döneminde kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkartılmasına dair açıklama yapan AK Parti Milletvekili İsmet Yılmaz'ın sözlerine tepki gösterdi.

Meral Akşener'den AK Parti'ye Osman Öcalan Tepkisi: Şimdi Elinizi Yıkayıp Çıkamazsınız!

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'ın kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkartılmasına dair açıklamasına İYİ parti Genel Başkanı Meral Akşener'den tepki geldi.

İSMET YILMAZ'DAN OSMAN ÖCALAN AÇIKLAMASI!

Önceki gün TBMM'de yapılan Gara operasyonu görüşmelerinde bir konuşma gerçekleştiren Milletvekili İsmet Yılmaz, “Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkartılması sıkça gündeme getiriliyor. Devlet elbette terör örgütü mensupları arasında çıkmış ikilikleri, ayrışmaları kullanır. Bu, dünyanın her yerinde böyledir. Burada enteresan bir durum yoktur.” demişti.

MERAL AKŞENER TEPKİ GÖSTERDİ!

Merlak Akşener ise İsmet Yılmaz'ın sözlerini bugün eleştirerek, “Ne devletmiş be kardeşim. Bunları yapıyorlar ondan sonra da sorumluluk alanı ara ki bulasın. Tüm sorumluluk muhayyel bir devletin üzerine bırakılıyor. Kim bu devlet? Siz biliyor musunuz? Bu tamamen sorumluluktan kaçmak, suçu örtbas etmeye çalışmaktır.” dedi.

OSMAN ÖCALAN'IN TRT'YE ÇIKARILMASI TALİMATINI KİM VERDİ?

Eleştirilerini sürdüren Meral Akşener, “Kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan'ın devletin televizyonu TRT'ye çıkartılması herhangi bir güvenlik bürokratının talimatı ile olmuşsa bu başka bir şeydir. İsmet Yılmaz'ın talimatı ile mi Osman Öcalan TRT'ye çıkarılmıştır. Yok Erdoğan'ın talimatı ve oluruyla TRT'ye çıkarılmışsa bu çok daha başka bir şeydir. Şimdi elinizi yıkayıp çıkamazsınız. Seçim öncesi terör örgütünün hangi ikiliğinden yararlanmayı amaçlamıştır bu tahayyül halinde vuku bulan devlet? Osman Öcalan'ın konuşması ile yerel seçimde avantaj yakalamaya çalışmak mıdır terör örgütünün ikiliğinden yararlanmak? Buna çocuklar bile inanmaz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@