Meclis'te Yeni Odalar Tahsis Edildi

TBMM Başkanvekili Naci Bostancı, Yeni Halkla İlişkiler Binasında eski Meclis başkanlarına 8 adet, Türk Parlamenter Birliğine 2 adet olmak üzere toplam 10 adet milletvekili odası tahsis edildiğini ve milletvekili oda sayısının 462’ye düştüğünü bildirdi.

Haberler 09.09.2015, 11:16
Meclis'te Yeni Odalar Tahsis Edildi

ANKARA(ANKA) - TBMM Başkanvekili Naci Bostancı, Yeni Halkla İlişkiler Binasında eski Meclis başkanlarına 8 adet, Türk Parlamenter Birliğine 2 adet olmak üzere toplam 10 adet milletvekili odası tahsis edildiğini ve milletvekili oda sayısının 462’ye düştüğünü bildirdi.

-ODASIZ VEKİLLERİ SORDU-

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır soru önergesinde odasız milletvekillerini sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Meclis Başkanvekili Naci Bostancı, Yeni Halkla İlişkiler Binasının toplam 520 vekil odalı olarak tasarlandığını belirtti.

Uluslararası komisyonlar ve ihtisas komisyonlarının bu binaya taşınması ile ilgili Başkanlık Divanı Kararı gereğince projede revizyon yapılarak toplam 26 adet komisyon çalışma birimi tasarlandığını kaydeden Bostancı, bu revizyonla ile birlikte milletvekili oda sayısının 472’ye düştüğünü söyledi.

Bostancı, 6 Nisan 2015 tarihli TBMM Başkanlık Divanı Kararı uyarınca eski TBMM başkanlarına 8 adet, Türk Parlamenterler Birliğine 2 adet olmak üzere toplam 10 adet milletvekili odası tahsis edildiğini ve milletvekili oda sayısının 462’ye düştüğünü belirtti.

Eski Halkla İlişkiler Binası ofislerinde görev yapan milletvekillerinin Yeni Halkla İlişkiler Binası inşaatının tamamlanması ile birlikte  yeni binaya taşındığını ifade eden Bostancı, Eski Halkla İlişkiler Binasındaki ihtiyaç fazlası olan mobilyaların ihtiyacı olan diğer kamu kurumlarına bedelsiz olarak devrinin yapıldığına dikkat çekti.

Bostancı, Eski Halkla İlişkiler Binasının mevcut haliyle kullanıma uygun olmayıp söz konusu tahsislerin yapılabilmesi için bütün binayı kapsayacak şekilde büyük ve uzun süreli bir tadilat yapılmasının gerektiğini belirterek, “Bununla birlikte bina ile ilgili bütün alternatifler değerlendirilmektedir” dedi. (ANKA)

(MG/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@