Meclis'te Tansiyon Yükseldi, Vekiller Birbirlerinin Üzerine Yürüdü Toplantıya Yarım Saat Ara Verildi

ANKARA(ANKA) - Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti ve CHP arasında çıkan sert tartışmada vekiller birbirlerinin üzerine yürüdü. Tartışmanın büyümesini araya giren vekiller önledi. Tansiyonun uzun süre düşmemesi üzerine toplantıy

Haberler 02.04.2015, 13:47
Meclis'te Tansiyon Yükseldi, Vekiller Birbirlerinin Üzerine Yürüdü Toplantıya Yarım Saat Ara Verildi

ANKARA(ANKA) - Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti ve CHP arasında çıkan sert tartışmada vekiller birbirlerinin üzerine yürüdü. Tartışmanın büyümesini araya giren vekiller önledi. Tansiyonun uzun süre düşmemesi üzerine toplantıya yarım saat ara verildi.

Genel Kurul’da MHP’nin grup önerisi üzerinde konuşan CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes ile AK Partili vekiller arasında karşılıklı sözlü tartışma yaşandı.

 

-“ZİNAYI DA KENDİNİZ İÇİN Mİ SUÇ OLMAKTAN ÇIKARDINIZ?”-

 

Özkes şöyle dedi:

“AKP’nin en büyük darbesi dine olmuştur. İslam dininde dokunulmaz olan sadece Allah’tır. Hiç Allah korkusu yok mu sizde? Dokunulmazlık sadece Allah’ta varken dokunulmazlık zırhına büründünüz. 4 bakanı akladınız. Allah sizleri ıslah etsin. AKP döneminde hırsızlık helal sayıldı. Bugün Hazreti Muhammed yaşasa o saraya girmez ya… İktidar korkusu Allah korkusunu bu ülkede geçti. Sizin zamanınızda zina çoğaldı. Zinayı suç olmaktan çıkardınız. Fuhuşu patlattınız. 10 yılda seks  işçiliği 3 kata çıktı. Zinayı da kendiniz için mi suç olmaktan çıkardınız.”

AK Partili vekiller ile CHP’li vekiller oturdukları yerden karşılıklı tartıştı.

Kürsüye gelen CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Sizin dönemizdeki içki artışları kadar başka dönemde içki artmamış” dedi.

Şehit savcının cenazesine işaret eden Gök, “Cumhurbaşkanına reklam yaptıracak kalabalıklar topluyorsunuz, orada dahi bir şehidi siyasi malzeme hale getiriyorsunuz. Bu mudur din, bu mudur iman” diye konuştu.

Gök’ün sözlerine AK Partili vekiller sert tepki gösterdi.

Gök yerine oturduğu sırada AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan,  CHP sıralarına doğru yürüdü. Gök’e doğru hamle yapan Aslan’ı koluna giren AK Partili vekiller durdurdu.

 

-TANSİYON DÜŞMEDİ-

 

Ancak tansiyon uzun süre düşmedi. AK Partili ve CHP’li vekiller ayağa kalktı.

Araya giren vekiller Aslan’ı tuttu. Uzun süre AK Partili ve CHP’li vekiller tartıştı.

-MECLİS BAŞKANVEKİLİ VEKİLLERİ UYARDI, ANCAK TANİSYON DÜŞMEYİNCE OTURUMA ARA VERDİ-

Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu vekilleri, “Buranın bir Genel Kurul olduğunu unutmayın. Burası kimseye had bildirme yeri değil. Burası bir genel kurul. Genel Kurul adabına uygun davranınız” dedi, ancak tansiyonun düşmemesi üzerine birleşime 30 dakika ara verdi.

Toplantıya ara verildi, ancak gerginlik devam etti.

Genel Kurul’da AK Parti ve CHP’li vekiller arasında “haddini bil” atışması yaşandı. 

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “babayiğit varsa tek tek dışarı gelsin” diye bağırdı. CHP'li vekiller Tanal'ın yanına gelerek koluna girdi.

AK Parti sıralarından “hadi oradan dışarı çağırıyor, utanmaz” sesleri yükseldi. (ANKA/SON)

(MG/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@