Meclis'te Milletvekili Kayıt İşlemleri Sürüyor

ANKARA (ANKA)-Mazbatalarını alan 26 Dönem milletvekilleri Meclis’e gelerek kayıt işlemlerini yaptırmaya devam ediyor. 

Haberler 12.11.2015, 13:20
Meclis'te Milletvekili Kayıt İşlemleri Sürüyor

Meclis’te 26. Dönem milletvekillerinin kayıt işlemleri sürüyor.

MHP’den Ümit Özdağ ve Mevlüt Karakaya bugün kayıtlarını yaptırdı. Özdağ basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakırken, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya 1 Kasım seçimlerinin ardından anayasa, başkanlık sistemi ve çöztüm sürecinin yeniden tartışıldığını söyledi. Bu seçimlerde MHP’nin 40 milletvekili temsil edildiğini belirten Karakaya, “Meclis bu dönem çok sıcak ve yoğun bir gündemle geçecek. Biz toplumsal muhalefet nasıl yaparız onun yolunu ve yöntemine bakıyoruz” dedi.

MHP’deki kurultay söylentilerinin hatırlatılması üzerine Mevlüt Karakaya, “MHP’nin üzerinde oynanan oyunlar, operasyonlar var. Bizim gündemimizde toplumsal muhalfet yolu  ve yöntemi var” diye konuştu.

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen de kayıt işlemlerinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı Muharrem İnce’nin yanında yer alan Pekşen, olağanüstü kongre için imzaların toplandığını ve bu imzaların 700’e ulaştığını söyledi.  

1 Kasım seçimlerinde Iğdır’da oy patlaması yapan AK Parti Milletvekili Nurettin Aras da kaydını yaptırdı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da kayıt işlemi için Meclis’e eşi ve çoçukları ile birlikte geldi.

Karaaslan, son terör olaylarının hatırlatılması üzerine, “terörle mücadelemiz son hızla devam ediyor” dedi.

Bu arada milletvekillerinin yöresel ikramları bugünde devam etti. AK Partili Çiğdem Karaaslan Samsun’un meşhur kaymaklı lokumu ve cevizli tatlısını ikram ederken, AK Iğdır Milletvekili Nurettin Aras da patlıcan reçeli ve kuru kayısı ikram etti. Meclis’te milletvekili kayıt işlemleri sürüyor.  (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@