Meclis'te Kaçak Saray Atışması

ANKARA (ANKA)- Meclis Genel Kurulu’nda, "kaçak saray” atışması yaşandı. Meclis Genel Kurulu’nda partisinin grup önerisi üzerinde konuşan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, &ldquo

Haberler 05.11.2014, 16:05
Meclis'te Kaçak Saray Atışması

ANKARA (ANKA)- Meclis Genel Kurulu’nda, "kaçak saray” atışması yaşandı.

Meclis Genel Kurulu’nda partisinin grup önerisi üzerinde konuşan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Bizim iktidar partisinden farkımız kamu kaynaklarının doğru düzgün kullanılmasıdır. Kamu kaynaklarının çarçur edilmesi değildir. Dün şöyle bir şey oldu, ‘kaçak saray’ meselesi gündeme gelince burada konuşmacılar ‘helal olsun cumhurbaşkanına’ dediler, ‘ona yakışır’ dediler, biz de diyoruz ki kamu kaynaklarını öyle dikkatli kullanacaksınız ki işçimiz için helal olsun, emekçimiz için helal olsun dedirtecek yasaları beraber çıkaralım. Kaçak sarayı burada savunmayın” dedi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri de, Yükseköğretim Personel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarının birinci maddesi üzerinde konuştu.

Yeniçeri, dün yaşanan tartışmalara değinerek şöyle dedi:

“Dün AKP sözcüleri kaçak olan yeni cumhurbaşkanlığı binasının haşmetinden söz ederek bu kaçak binayla ilgili eleştirileri bulunanlara yönelik ağır sözler sarfetmişlerdir. Yasa yapılan bir yerde yasadışı kaçak olarak binaları değil de bunu dile getirenleri sorgulamak akıl dışıdır. Ahlak dışıdır. Bir yerde yasa yoksa orada keyfilik ve kaos vardır. Kaçakçılık savunulamaz. Kaçak binalarda kullanılamaz. Hukuk, ahlak ve manevi değerler bunu emreder.” (ANKA)

(MG/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@