Meclis'te ‘Bakma Tartışması

ANKARA (ANKA)- Meclis Genel Kurulu’nda, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal arasında “bakma”, Avcı ve CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı arasında da “terbiyesiz&rd

Haberler 05.11.2014, 19:15
Meclis'te ‘Bakma Tartışması

ANKARA (ANKA)- Meclis Genel Kurulu’nda, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal arasında “bakma”, Avcı ve CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı arasında da “terbiyesiz” atışması yaşandı.

Genel Kurul’da Yükseköğretim Personel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının 3. Maddesi üzerinde konuşan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, “Siz bir fenomen oldunuz bu ülkede. İleride ben çocuğuma diyeceğim ki bak evladım Nabi Avcı gibi olma diyeceğim. Ben oğluma, kızıma torunuma sizin gibi olmamasını söyleyeceğim Sayın Bakan. Ben çocuklarımın sizin gibi olmasını istemiyorum” dedi.

-“NEREYE BAKIYORSUN”-

Atıcı’nın konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanı kürsüye geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Bize bakmıyor” diyerek yerinden itiraz etti.

AK Parti sıralarından da, “Sana ne” sesleri yükseldi.

Meclis Başkanvekili Sadık Yakut da, “Sayın Tanal size mi soracak yani nereye bakacağını” diye konuştu.

-“ÇOK TERBİYESİZCE İFADELER KULLANILDI”-

Milli Eğitim Bakanı da, “Bu Meclis’e yakışmayan, milletvekiline yakışmayan, adımı zikrederek çok terbiyesizce ifadeler kullanıldı. Hepsini misliyle iade ediyorum, yakışan yere iade ediyorum” dedi.

-“BABACAN DİYE SİZİ TANITTILAR, HEPİMİZİ ALDATTINIZ”-

Tekrar kürsüye gelen Atıcı, “Sayın Bakan ben size asla terbiyesizlik yapmadım, sizi eleştirdim. Çocuklarımın sizin gibi olmasını istemediğimi söyledim, ne var bunda, niye zorunuza gidiyor. O kötü lafları size iade ediyorum. Beni terbiyesizlik yapmakla suçlamaya hakkınız yok. Babacan diye sizi tanıttılar, hepimizi aldattınız, hepimizi bu görüşünüzle bu duruşunuzla herkesi kandırdınız. Laik eğitimin ortadan kaldırılmasında bir numaralı rol oynadınız ve sizi truva atı olarak kullandılar, siz de buna izin verdiniz, bir koltuk için değer miydi?” diye konuştu. (ANKA)

(MG/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@