Meclis Başkanı'ndan Liderlere Bayram Mesajı: Diyalog Kapısını Açık Tutarak Uzlaşma Kültürünü Yaşatmak Zorundayız

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Ramazan Bayramı mesajında siyasilere seslenerek, “Siyaset kurumu olarak milletimizin bizlere duyduğu güveni boşa çıkarmamakla yükümlüyüz. Sorunlarımızı çözmek ve geleceğimizi inşâ etmek için aramızdaki diyalog kapısını açık tutarak uzlaşma kültürünü yaşatmak zorundayız” derken, “ Aramızda akıl ve güç birliği yapmak zorundayız” çağrısını yaptı.

Haberler 16.07.2015, 19:59
Meclis Başkanı'ndan Liderlere Bayram Mesajı: Diyalog Kapısını Açık Tutarak Uzlaşma Kültürünü Yaşatmak Zorundayız

ANKARA (ANKA)- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Ramazan Bayramı mesajında siyasilere seslenerek, “Siyaset kurumu olarak milletimizin bizlere duyduğu güveni boşa çıkarmamakla yükümlüyüz. Sorunlarımızı çözmek ve geleceğimizi inşâ etmek için aramızdaki diyalog kapısını açık tutarak uzlaşma kültürünü yaşatmak zorundayız” dedi ve “Aramızda akıl ve güç birliği yapmak zorundayız” çağrısını yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Yılmaz, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

TBMM Başkanı Yılmaz mesajında, Ramazan Bayramı’nın manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, barış ve huzur getirmesini temenni ederek şöyle dedi:

“Ramazan ayı, toplum olarak birlik ve dayanışma gösterdiğimiz müstesna zamanlardan biridir. Ekmeğimizi bölmeye, soframızı paylaşmaya vesile olan bu güzel günlerde yakaladığımız manevi iklimin, bayramdan sonraki günlerde de devam etmesini arzu ediyorum. Ramazan ayında yapılan ibadetlerin ve hayırların, edilen duaların kabul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

-“KÜSLERİN, DARGIN VE KIRGINLARIN BARIŞMASINA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”-

Bayramın, küslerin, dargın ve kırgınların barışmasına, komşuların buluşmasına, akrabaların kaynaşmasını vesile olmasını dileyen TBMM Başkanı,  “Dini, milli, insani değerlerimizle zenginleşen kutlu gün, aramızdaki sevgi ve saygı bağlarını güçlendirecektir. İnsanlığın kurtuluşuna ve aydınlanmasına vesile olan İslam’ın getirdiği mesajlara bugün dünden daha fazla ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum” dedi.

-“MİLLETİMİZİN BİZLERE DUYDUĞU GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAMAKLA YÜKÜMLÜYÜZ”-

Siyasilere seslenen TBMM Başkanı, şunları söyledi:

“Önümüzdeki dönemde ülkemizin ulaşması gereken önemli hedefler bulunmaktadır. Türkiye’nin yarınlarını bugünden teminat altına alacak, ekonomik, siyasal ve toplumsal bakımdan gelişmesini sağlayacak reformların yapılmasına ihtiyacımız vardır. Özellikle siyaset kurumu olarak milletimizin bizlere duyduğu güveni boşa çıkarmamakla yükümlüyüz. Sorunlarımızı çözmek ve geleceğimizi inşâ etmek için aramızdaki diyalog kapısını açık tutarak uzlaşma kültürünü yaşatmak zorundayız. Farklılıklarımızı bir zenginlik aracına çevirip, milletimize hizmet için yarışmalıyız. Ortak değerlerimizi yayarak beraber yaşama irademizi güçlendirmeliyiz. Zira bizler bir vücudun organları gibiyiz.

-“ARAMIZDA AKIL VE GÜÇ BİRLİĞİ YAPMAK ZORUNDAYIZ”-

İslam dünyası içinde müstesna bir yere sahip olan ülkemizin konumunu güçlendirmek için aramızda akıl ve güç birliği yapmak zorundayız. Yerinden yurdundan uzakta yaşamak zorunda kalan Müslümanların yaşadıkları yerlere de barış ve sükûnun hâkim olması en öncelikli dileğimdir.”

-YOLA ÇIKANLARA UYARIDA BULUNDU-

Trafik konusunda da uyarılarda bulunan TBMM Başkanı, “Öncelikle bayram süresince, sevinçli geçen günlerimizin hüzne dönmemesi, ocakların sönmemesi ve yolların can pazarına dönmemesi için tüm vatandaşlarımızın araçlarını daha sabırlı ve dikkatli kullanmaları en büyük temennimdir.Bu vesileyle milletimizin ve bütün Müslümanların Ramazan Bayramını bir kez daha kutluyor, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyorum” dedi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@