Meclis Başkanı Çiçek: Sıradan Bir Terör Saldırısı Değil, Yargı Hedef Alınmıştır

ANKARA(ANKA)- Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a düzenlenen terör saldırısının sıradan bir olay  olmadığını belirterek, “Dış güçlerin desteği var. Yargı hedef alınmıştır. Sıradan bir terör sal

Haberler 01.04.2015, 13:59
Meclis Başkanı Çiçek: Sıradan Bir Terör Saldırısı Değil, Yargı Hedef Alınmıştır

ANKARA(ANKA)- Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a düzenlenen terör saldırısının sıradan bir olay  olmadığını belirterek, “Dış güçlerin desteği var. Yargı hedef alınmıştır. Sıradan bir terör saldırısı değil. Yargı hedef alınmıştır. Çünkü önemli davalar görülüyor” dedi.

Meclis Başkanı Çiçek, dün İstanbul’da Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a düzenlenen ve şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısı ile ilgili Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Meclis Başkanı ve eski bir Adalet Bakanı olarak hissiyatlarını paylaşma ihtiyacı duyduğunu dile getiren Çiçek, “Dün yapılan saldırı yüreğimiz yaktı” dedi.

Türkiye’nin 30 yıldır terör saldırılarında 40 bini aşkanı vatandaşın yaşamını yitirdiğini belirten Meclis Başkanı, "Terörün her türlüsünden bu kadar acı çeken başka bir ülke daha yok. Her vahşet her cinayet bizim insanımızın yüreğinde derin acılar bırakmıştır. Türkiye terörün hedefi olan bir ülke. Bu ülkede dış güçlerin 30 yıldır başvurdukları yöntem,  bu terör olayları ile bu coğrafyada zayıf bir ülke olmamız için yapılıyor. Terör olayları uluslar arası boyutu olan bir olaydır. Hiçbir terör örgütü dış destekleri olmadan bir haftadan daha fazla yaşayamaz. Bu örgütlerin dış bağlantıları var. Neden böylesine güçlü bir ülkede terör sonlandırılmıyor. Çünkü arkalarında dış güçler var” ifadelerini kullandı.

 

-"TERÖRÜN DİNİ İMANI AHLAKI YOK"-

 

"Terörün dini, imanı ve ahlakı yok” diyen Meclis Başkanı Çiçek, “Yaşadığımız her acı yüreğimizi yakıyor. Bu asrın ve basına karşı uluslararası destek olmadığı sürece bu olayların arkası kesilmez. Uluslararası topluma işbirliği çağrısında bulunuyoruz, Ya teröristler yargılanmalı ya da bu teröristlerin iade edilmesi gerekir” diye konuştu.  

Terör eylem ve örgütleri arasında ayırım yapıldığını öne süren Çiçek, Fransa’da yaşanan terör olaylarında dünyanın ayağa kalktığını, ama başka bir ülkede 2 bin insan öldürüldüğünde ise tepki ve ilgi görmediğini savundu. Türkiye’de yaşanan terör olaylarında da benzer durumların yaşandığına dikkat çeken Çiçek, "Taziye mesajına gelince hemen yapılır, terör mensuplarının iadesi söz konusu olunca herkesin bir anda ortadan kaybolduğunu görürüz” şeklinde konuştu.

Asrın belası olan terörden kurtulmak için, uluslar arası işbirliğine ihtiyaç olduğunu vurgulayan Meclis Başkanı Çiçek, “Yaşadığımız bu olay sıradan bir olay değil. Yargı hedef alınmıştır. Önemli davalar görülüyor. Amaç yıldırmak, kaos ortaya çıkarmaktır” diye konuştu.

Konuşmasının ardından soruları da yanıtlayan Çiçek, bir soru üzerine bu tür olaylarından sonra güvenlik konularının tartışıldığını anımsatarak, bu kurallara kimsenin uymağını söyledi. Çiçek, “Kurallara uyulmuyor” dedi.

 Çiçek, yapılan operasyonda strateji  hatasının olup olmadığına yönelik bir soruya da, “Bunu ben bilemem. Bu konunun ayrıntıları uzmanlar tarafından inceleniyor. Uzmanların yapacağı bir değerlendirme. Teknik hata var mı yok mu ben bir değerlendirme yapamam. Şunu biliyorum tüm ayrıntıları ile inceleniyor” yanıtını verdi. (ANKA)

(BK/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@