Meclis 400 Bin Tl Tasarruf Edecek!

ANKARA (ANKA) - TBMM’de enerji giderlerinden yaklaşık 400 bin TL tasarruf edilmesi öngörülüyor. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin soru önergesini yanıtlayan Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, TBMM İdari Teşkilatınca s

Haberler 18.05.2015, 13:03
Meclis 400 Bin Tl Tasarruf Edecek!

ANKARA (ANKA) - TBMM’de enerji giderlerinden yaklaşık 400 bin TL tasarruf edilmesi öngörülüyor.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin soru önergesini yanıtlayan Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, TBMM İdari Teşkilatınca sahip olunan belirli kaynakların etkili, ekonomik ve verimli olarak kullanılması ve israfın önlenmesi amacıyla tüm birimlerin katılımı ile birtakım kuralların belirlendiğini ve Genel Sekreterlik Talimatı olarak her bir çalışana gönderilerek uyulmasının istenildiğini söyledi.

TBMM İdari Teşkilatı birimleri tarafından uygulanan tasarruf tedbirlerine değinen Yakut, ısı merkezi otomasyon sisteminin yenilenmesi çalışmalarına başlanıldığını ifade etti.

Yakut, özellikle motorların değişimi için 5 yıllık bir süreç öngörüldüğünü, faaliyetlerin gerçekleştirilmesi sonucunda enerji giderlerinden yaklaşık 400 bin TL tasarruf edilmesinin öngörüldüğünü kaydetti. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@