Mazbatalarını Alan Vekiller Meclis'te Kayıt Yaptıracak

ANKARA (ANKA)- 1 Kasım’da seçilen milletvekilleri mazbatalarını aldıktan sonra TBMM’ye gelere...

Haberler 01.11.2015, 15:05
Mazbatalarını Alan Vekiller Meclis'te Kayıt Yaptıracak

ANKARA (ANKA)- 1 Kasım’da seçilen milletvekilleri mazbatalarını aldıktan sonra TBMM’ye gelerek kayıt işlemlerini yaptıracak. Milletvekilleri Meclis’te önce kayıt yaptıracak ardından yemin edecek.

1 Kasım’da seçilen milletvekilleri mazbatalarını aldıktan sonra TBMM’de kayıt yaptıracak.

Kayıt işlemleri için TBMM Şeref Holü’nde masalar kuruldu. Mazbatalarını alan milletvekilleri kayıtlarını yaptırmak için TBMM’ye gelecek.

Meclis 2 Ekim 2015 Cuma gününden başlayarak 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak 26'ncı dönem milletvekili genel seçimine ilişkin kesin sonuçların Yüksek Seçim Kurulunca, Türkiye Radyo ve Televizyon kanallarında ilanını takip eden beşinci gün saat 15.00'te toplanmak üzere tatile girmişti.

-SEÇİMDEN SONRA TOPLANACAK MECLİS’TE İLK İŞ ANDİÇME TÖRENİ-

Yemin töreninden önce TBMM’de milletvekillerinin yeni dönemde kullanacakları odaları da belirlenecek. Milletvekilleri odaları için kura çekecek.

Meclis Genel Kurulu 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 26'ncı Dönem milletvekili genel seçimine ilişkin kesin sonuçların Yüksek Seçim Kurulunca Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu kanallarında ilanını takip eden 5'inci gün saat 15.00'te toplanacak. Bu birleşimde, önce milletvekillerinin andiçme töreni yapılacak. Andiçme töreninde bulunmayan milletvekilleri, katıldıkları ilk birleşimin başında andiçecek.(ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@