Maliye Bakanlığı'ndan Çeviri Hatası Açıklaması

ANKARA(ANKA) – Maliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek’in bugün İngilizce olarak gerçekleştirdiği konuşmanın çeviri hatası nedeniyle bazı bölümlerinin internet sitelerinde hatalı yansıtıldığı ve manasından uzaklaştırıldığını aç

Haberler 01.04.2015, 13:49
Maliye Bakanlığı'ndan Çeviri Hatası Açıklaması

ANKARA(ANKA) – Maliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek’in bugün İngilizce olarak gerçekleştirdiği konuşmanın çeviri hatası nedeniyle bazı bölümlerinin internet sitelerinde hatalı yansıtıldığı ve manasından uzaklaştırıldığını açıkladı.

Maliye Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bugün Türk-Arap Ekonomi Forumu’nda İngilizce gerçekleştirdiği konuşmasının simultane çeviri hatası nedeniyle bazı bölümlerinin internet sitelerinde yanlış çeviriden kaynaklı hatalı yansıtıldığı ve manasından uzaklaştırıldığının görüldüğü kaydedildi.

Bakan Şimşek’in konuşmasında, Ortadoğu’da şuan var olan etnik ve mezhepsel sorunlara dikkat çekmiş ve bu sorunların giderilmesinde Türkiye’de son yıllarda çözüm süreciyle sağlanmış siyasi ve ekonomik kazanımların bölgeye ilham olacağına değindiği belirtildi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@