Maliye Bakanlığı: Cumhuriyet Gazetesi'nin ‘Şimşek Gül'ü Duydu, Ft Konferansı'ndan Çekildi' Haberi Garip

ANKARA(ANKA) – Maliye Bakanlığı, Cumhuriyet gazetesinin “Bakan Mehmet Şimşek Gül’ün katıldığını duyunca FT Konferansı’na katılmaktan vazgeçti” şeklindeki haberinin “araştırmacı gazeteciliğin hiçe sayıldığı garip bir haber old

Haberler 18.04.2015, 13:04
Maliye Bakanlığı: Cumhuriyet Gazetesi'nin ‘Şimşek Gül'ü Duydu, Ft Konferansı'ndan Çekildi' Haberi Garip

ANKARA(ANKA) – Maliye Bakanlığı, Cumhuriyet gazetesinin “Bakan Mehmet Şimşek Gül’ün katıldığını duyunca FT Konferansı’na katılmaktan vazgeçti” şeklindeki haberinin “araştırmacı gazeteciliğin hiçe sayıldığı garip bir haber olduğunu” bildirdi.

Maliye Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bugün Cumhuriyet Gazetesinde  bir yazarın ‘Gül'ü duyan iki bakan çekildi’ başlığıyla yayımlanan, araştırmacı gazeteciliğin neredeyse hiçe sayıldığı  garip bir  habere imza atıldığı görülmüştür” denildi.

Açıklamada Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Financial Times Konferansı'nın yapıldığı gün Ankara'da iki önemli toplantıya katıldığının bilindiği vurgulandı.

Bakan Şimşek’in sabah erken saatlerde “2015 İlk Çeyrek Bütçe Gerçekleşmeleri”ni açıkladığı basın toplantısını yaptığı hatırlatılan açıklamada, “Ardından da  Sn. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen 2015 Genel Seçimleri Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısına katılmıştır.  Dolayısıyla Maliye Bakanımız Sn. Mehmet Şimşek bu iki önemli toplantıyla çakıştığı için geleneksel Financial Times programına bu yıl katılamamış olup, bu tarz zorlama yorumlara ve siyasi komplo teorilerine itibar edilmemesi gerektiğini de kamuoyunun bilgilerine sunarız” denildi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@