Listelere Giremeyen Milletvekillerine Pasaport Şoku

Aday olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekilleri 1 Kasım sonrasında diplomatik pasaportlarını iade edecek. Listelere giremeyen milletvekillerinin mevcut diplomatik pasaportları hususi pasaporta dönüşecek.

Haberler 01.10.2015, 11:23
Listelere Giremeyen Milletvekillerine Pasaport Şoku

ANKARA (ANKA)- Aday olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekilleri 1 Kasım sonrasında diplomatik pasaportlarını iade edecek. Listelere giremeyen milletvekillerinin mevcut diplomatik pasaportları hususi pasaporta dönüşecek.

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz imzasıyla milletvekillerine, “Dönem sonu işlemleri” başlıklı bir yazı gönderildi.

Yazıda, 25. Yasama Döneminin 1 Kasım 2015 tarihinde sona erecek olması nedeniyle 26. Dönemde aday olmayan, aday olup tekrar milletvekili seçilemeyen veya yeniden seçilen milletvekillerinin özlük hakları ile ilgili hususlara dikkat çekildi.

-İŞTE LİSTELERE GİRMEYEN VEKİLLERİN ÖZLÜK HAKLARI, TEDAVİ YARDIMI MEVCUT HALİYLE AYNEN DEVAM EDECEK-

Aday olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekillerinin tedavi yardımı mevcut haliyle aynen devam edecek.

-MEVCUT DİPLOMATİK PASAPORTLAR HUSUSİ PASAPORTA DÖNÜŞECEK-

Aday olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekillerinin mevcut diplomatik pasaportları hususi pasaporta dönüşecek.

Milletvekillerine de, “Mevcut diplomatik pasaportlarınız hususi pasaporta dönüşeceğinden, bu pasaportların Milletvekili Hizmetleri Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir” hatırlatması yapıldı.

-VEKİL ARABALARI-

Emniyet Genel Müdürlüğüne bildirilerek "Milletvekilinin Kullandığı Araç" şerhi konulan araçlardaki şerh 1 Kasım 2015 tarihi itibarıyla kaldırılacak.

-AVANS BORCU BULUNANLARIN  AVANSLARINI BİR AY İÇERİSİNDE KAPATMALARI YASAL ZORUNLULUK OLACAK-

Yurt içi veya yurt dışı görevlendirilmelerinden dolayı avans borcu bulunanların, görev bitim tarihi itibarıyla, avanslarını bir ay içerisinde kapatmaları yasal zorunluluk olacak. Milletvekillerine gönderilen yazıda, “Aksi halde Strateji Geliştirme Başkanlığınca kişi borcu olarak tahsil edilecektir” uyarısı yapıldı.

-HABERLEŞME GİDERLERİ AŞIMI KİŞİ BORCU OLARAK TAHSİL EDİLECEK-

TBMM Haberleşme Yönetmeliği gereğince, TBMM Bütçesinden ödenen haberleşme giderlerinden Kasım 2015 dönemi itibarıyla limit aşımı olması halinde aşan miktar Strateji Geliştirme Başkanlığınca kişi borcu olarak tahsil edilecek. Ayrıca, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığınca ilan edilen kesin aday listesinde yer alamayan milletvekillerinin GSM operatörlerinden almış oldukları taksitli telefon cihaz bedelinin kalanı 15 Ekim 2015 tarihinde ödenecek olan ödenek ve yolluklarından defaten kesilecek.

-BİLGİSAYARLAR BAKIMA ALINACAK-

Aday olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekillerine bilgisayarlar için de hatırlatma yapılarak şöyle denildi:

“Yasama faaliyetlerinde kullanılmak üzere makamınızda bulunan bilgisayarlar 26. Dönem milletvekillerinin kullanımı için Bilgi İşlem Başkanlığı tarafından bakıma alınacağından 1 Kasım 2015 tarihine kadar bilgisayarınızda bulunan önemli bilgi ve belgelerinizin yedeklenmesi büyük önem arz etmektedir.”

-ÖDÜNÇ ALINAN KİTAPLAR-

Aday olmayan veya aday olup da tekrar seçilemeyen milletvekillerine kütüphaneden ödünç aldığı ve süresi dolduğu halde iade etmediği kitap var ise Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığına iadesi gerektiği hatırlatması da yapıldı. (ANKA)

(MG/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@