Kurtulmuş: Umarım İnsanlık Yeniden ‘Anne Şefkatini' Keşfeder

ANKARA (ANKA) – Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Umarım insanlık yeniden ‘Anne şefkatini’ keşfeder ve dünya yeniden bu merhamet ile yoğrulur” dedi. Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada fark

Haberler 10.05.2015, 11:21
Kurtulmuş: Umarım İnsanlık Yeniden ‘Anne Şefkatini' Keşfeder

ANKARA (ANKA) – Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Umarım insanlık yeniden ‘Anne şefkatini’ keşfeder ve dünya yeniden bu merhamet ile yoğrulur” dedi.

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

Dünyada farklı günlerde kutlanan Anneler Günü en geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanıyor.

Anneler günü için bazı siyasiler de Twitter hesaplarından mesajlar veriyor:

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: “Sonsuz sevgi ve merhametiyle hayat boyu her zorlukta yanımızda olan, en değerli varlıklarımız annelerimizin ‘anneler günü’ kutlu olsun. İslam’ın ve bizim geleneklerimizin, örfümüzün anneye verdiği değeri asla unutmayalım. Tüm annelere sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Umarım insanlık yeniden ‘Anne Şefkatini’ keşfeder ve dünya yeniden bu merhamet ile yoğrulur.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: “Ayaklarının altına cennet serilmiş annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, tüm anneleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır: “Sınırsız sevgi ve şefkatiyle her daim yanımızda bize destek ve güç veren, en değerli varlıklarımız annelerimizin ‘anneler günü’ kutlu olsun.”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi: “Ayaklarının altına cennet konan annelerin ve anne adaylarının Anneler Gününü kutluyorum.”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: “Cennet kokan tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.”

TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal: “Cennet düşüncesinin üzerindedir annelik... İnsanlığın en muhteşem varoluş biçimi olan anneliğin önünde tâzimle eğiliyorum.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu: “Hiçbir annenin evladının mezarına hasret kalmayacağı bir ülke dileğiyle. Tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu: “Elbette bir gününüz olsun ama siz bir güne sığmazsınız. Tüm annelere saygılarımı sunuyorum.”

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan:  “Kaybettiğiniz çocuklarınızı getiremezsek bile, kavuşmayı beklediğiniz çocuklarınızı barış ile birlikte getireceğiz. Anneler günü kutlu olsun.”

AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış: “Haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz tüm Annelerimizin Gününü kutluyor, şefkat kaynağı ellerini öpüyoruz.”

CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu: “Anneler hayatın pınarıdır. Doğurdukları her çocuk saftır.  Annelik duygusu sadece annelere aittir. Annemi sevgiyle kucaklıyorum.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@