Kurtulmuş: Militanların Türkiye Sınırlarından Geçtiği İddiası Tamamen Yalan

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “DAEŞ militanlarının Türkiye sınırlarından geçtiği iddiası tamamen yalandır ve bir kara propagandanın parçasıdır” açıklamasında bulundu.

Haberler 25.06.2015, 21:37
Kurtulmuş: Militanların Türkiye Sınırlarından Geçtiği İddiası Tamamen Yalan

ANKARA (ANKA) – Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “DAEŞ militanlarının Türkiye sınırlarından geçtiği iddiası tamamen yalandır ve bir kara propagandanın parçasıdır” açıklamasında bulundu.

Kurtulmuş, Twitter hesabından Kobani’de yaşananları değerlendirdi.

“Bugün Kobani'de yaşanan son gelişmelerle ilgili sizlerle ve kamuoyuyla bazı bilgileri paylaşmak istiyorum” diyerek açıklamalarına başlayan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“DAEŞ militanlarının Türkiye sınırlarından geçtiği iddiası tamamen yalandır ve bir kara propagandanın parçasıdır. Türkiye ilk andan itibaren Kobani'den gelen yaralılar ve insani yardıma ihtiyaç duyan sığınmacılar için alarm durumuna geçmiştir. Urfa Valiliğimiz ve AFAD ekiplerimiz yaralılar ve insani yardım için her türlü tedbiri almış durumdadır. Şimdiye kadar, Kobani'deki çatışmalardan Türkiye'ye 96 yaralı, 4 ölü hastanelerimize ulaşmıştır. Yaralıların tedavisi sürmektedir. Yaşadığımız bu hassas süreçte bölgedeki vatandaşlarımızı, medya mensuplarımızı, STK'ları ve siyasileri sorumlu davranmaya davet ediyorum. Bu zor süreci yardımlaşarak, dayanışma, sağduyu ve sorumluluk bilinci içinde hep birlikte aşacağız. Biz süreci ve gelişmeleri tüm sorumlu arkadaşlarımızla birlikte takip ediyoruz. Kamuoyunu da sürekli bilgilendirmeyi sürdüreceğiz.”

(ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@