Kur'an İstismar Ediliyor

HAKKARİ (ANKA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, “Tek parti döneminde Kuran-ı Kerim'i Türkçe'ye çevirdiler diye o günkü hükümeti yerden yere vuran yandaş basın, bugün Kuran-ı Kerim Arapça dışında Kürtçeye çevrilip a

Haberler 16.05.2015, 16:54
Kur'an İstismar Ediliyor

HAKKARİ (ANKA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, “Tek parti döneminde Kuran-ı Kerim'i Türkçe'ye çevirdiler diye o günkü hükümeti yerden yere vuran yandaş basın, bugün Kuran-ı Kerim Arapça dışında Kürtçeye çevrilip alanlarda siyaset malzemesi yapan Cumhurbaşkanı'nı neden eleştirmiyor?" diye sordu.

Akkaya, seçim çalışmaları kapsamında Hakkâri’de bazı ziyaretler gerçekleştirdi. Akkaya ve beraberindeki CHP PM üyesi Hüseyin Yaşar seçim çalışmaları kapsamında Hakkâri’ye geldi. Akkaya, CHP il binasında basın açıklaması yaptı. Birlik ve beraberlik mesajları vererek, toplumsal barışın sağlanabilmesi için mecliste her partiden milletvekilinin bulunmasından yana olduklarını ifade eden Akkaya, CHP'nin 8 Haziran tarihi itibariyle iktidar olacağını ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da Başbakan olacağını belirtti. Akkaya, Kürt sorunu ve özgürlükler sorununun her seçim öncesi siyasi malzemesi haline getirildiğini de belirtti. Yakup Akkaya, demokrasi ve özgürlüklerin tüm yurttaşların hakkı olduğunu, ancak CHP tarafından verilen anti demokratik yüzde 10 seçim barajının düşürülmesine dair yasa teklifine bile hiçbir partinin destek vermediğini söyledi. Akkaya şunları söyledi:

"CHP olarak demokrasinin sağlanması adına; Kürt sorununun çözümü, Mecliste Seçim barajının kaldırılması, Hakikatleri Araştırma Komisyonunun oluşturulması, Roboski’de 34 yurttaşımızın katliamının aydınlatılması, mayınlı arazilerin temizlenip topraksız köylüye verilmesi, nevruzun resmi bayram ilan edilmesi, toplumsal yaşamın bütün alanlarında tüm yurttaşlara fırsat ve olanak eşitliği sağlanması, tüm faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması, yargısız infazların cezasız bırakılmaması, Diyarbakır cezaevinin Demokrasi ve İnsan Hakları Müzesi olması gibi oldukça önemli konularda yasa tasarıları verdik. Ancak, verdiğimiz tüm yasa teklifleri reddedildi. Yaptıklarımızı merak edenler Meclisin sayfalarından çalışmalarımızı öğrenebilir. Çözüm sürecinde TBMM’de ciddi çalışan belki de tek partiyiz. Cumhurbaşkanı Diyarbakır'a geliyor; 'Kürt sorunu benim sorunum diyor.' Başka yerde 'Kürt sorunu yok' diyor. Kürtçe Kuran-ı Kerim'i eline alıp dini istismar ediyor. Ama tek parti döneminde Kuran-ı Kerimi Türkçe'ye çevirdiler diye o günkü hükümeti yerden yere vuran yandaş basın, bugün Kuran-ı Kerim Arapça dışında Kürtçeye çevrilip alanlarda siyaset malzemesi yapan Cumhurbaşkanı'nı neden eleştirmiyor?" (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@