Kubilay Anmasında Belediye Başkanı'na Konuşma Yasağı

İZMİR'in Menemen İlçesi’nde 85 yıl önce gericiler tarafından katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ı anma törenlerinde Menemen Belediye Başkanı CHP'li Tahir Şahin'in konuşması İzmir Valiliği kararıyla ilk kez iptal edildi.

Haberler 08.12.2015, 13:40
Kubilay Anmasında Belediye Başkanı'na Konuşma Yasağı

(DHA) - İZMİR'in Menemen İlçesi’nde 85 yıl önce gericiler tarafından katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ı anma törenlerinde Menemen Belediye Başkanı CHP'li Tahir Şahin'in konuşması İzmir Valiliği kararıyla ilk kez iptal edildi. Şahin, "Törenleri 16 yaşımdan beri izliyorum. Benden önceki belediye başkanları da konuştu ben de konuştum. İlk kez bu yıl iptal edildi. Karar yanlıştır, konuşturmamakla bir yere varılmaz" dedi.

İzmir'de 23 Aralık'ta Menemen Yıldıztepe'deki şehitlikte bu yıl 85'inci kez yapılacak Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ı anma törenlerinde ilk kez Menemen Belediye Başkanı konuşamayacak. İzmir Valiliği tören programında, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in konuşmasını iptal etti. Şahin, törenleri tertip için oluşturulan komitede Kaymakam, Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü ve kendisinin bulunduğunu belirterek, "Komitenin oluşturdUğu tören taslağında benim konuşmam vardı, ancak İzmir Valiliği'ne onaya gittiğinde konuşmam iptal edildi. Komite imza verdi, ben de şerh koyarak imza attım. Törende sadece asker konuşacak, benim konuşmam çıkarıldı. Törenleri 16 yaşımdan beri izliyorum. Benden önceki belediye başkanları da konuştu ben de konuştum. İlk kez bu yıl iptal edildi. Karar yanlıştır, konuşturmamakla bir yere varılmaz. Sanırım geçmiş konuşmalarımı ideolojik bulmuşlar. Olayın kendisi ideolojik zaten" dedi.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@