Kılıçdaroğlu'nun Ağzından Hayırlı Bir Şey Çıkmaz

-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nun ismini söylediği anda alandan yuhalamalar yükselmesi üzerine, “Daha ne dediğini söylemeden tepkiyi gösterdiniz. Çünkü ağzından hayırlı bir şey çıkmaz ki bu

Haberler 25.04.2015, 22:27
Kılıçdaroğlu'nun Ağzından Hayırlı Bir Şey Çıkmaz

-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nun ismini söylediği anda alandan yuhalamalar yükselmesi üzerine, “Daha ne dediğini söylemeden tepkiyi gösterdiniz. Çünkü ağzından hayırlı bir şey çıkmaz ki bu adamın, çıkmaz. Diyor ki ‘AK Parti 12 yılda ne yaptı?’ hem de itiraf ediyor, ‘977 milyar dolar gelir vardı toplam 76 yılda AK Parti 1 trilyon 870 milyar daha ek gelir.’ Pek biz bu geliri nereden bulduk? Devraldığımızda hazine tam takırdı. Biz bu geliri alın terimizle, doğru dürüst idare ile halkımızın desteği ile bulduk. Kılıçdaroğlu hasbelkader buraya gelirse ne yaptığımızı ona bir gösterin” ifadelerini kullandı.

 

-Başbakan Davutoğlu, “Şimdi, bu Demirtaş, o da ayrı bir çete. HDP, şiddet çetesi, terör çetesi. Bir taraftan Ağrı’da teröristleri indirecekler ve vatandaşlarımıza baskı yapacaklar, diğer taraftan İstanbul’da, Sivas’ta Alevi kardeşlerimize, Kürt kardeşlerimize sahip çıkacaklar, ‘özgürlükler’ diyecekler, ‘halklar’ diyecekler. Ey Demirtaş, halklar, evet Anadolu’da birçok topluluk yaşıyor ama halklar değil bir tek millet var. Sivas Kongresi’ni kim yaptıysa içindeki bütün unsurları ile milletin parçasıdır. Diyor ki ‘İktidara gelirsek Diyanet’i kapatacağız.’ Bir, iktidara gelemezsin. İki, barajı zaten geçemezsin. Üç, bu millet sana veya herhangi bir güce de Diyanet’i kapattırmaz. Diyanet’i de bu milletin manevi değerlerini de koruyacağız” dedi.

 

SİVAS(ANKA) – AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nun ismini söylediği anda alandan yuhalamalar yükselmesi üzerine, “Daha ne dediğini söylemeden tepkiyi gösterdiniz. Çünkü ağzından hayırlı bir şey çıkmaz ki bu adamın, çıkmaz. Diyor ki ‘AK Parti 12 yılda ne yaptı?’ hem de itiraf ediyor, ‘977 milyar dolar gelir vardı toplam 76 yılda AK Parti 1 trilyon 870 milyar daha ek gelir.’ Pek biz bu geliri nereden bulduk? Devraldığımızda hazine tam takırdı. Biz bu geliri alın terimizle, doğru dürüst idare ile halkımızın desteği ile bulduk. Kılıçdaroğlu hasbelkader buraya gelirse ne yaptığımızı ona bir gösterin” ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, partisinin Hükümet Meydanı’nda düzenlenen mitinginde konuştu. 7 Haziran seçimleri kapsamında ilk mitingini Erzurum’da düzenleyen Davutoğlu, ikinci mitingini ise aynı gün Sivas’ta düzenledi. Davutoğlu, “Bismillah” diyerek yola çıktıklarını söylerken, ilk mitinglerini bu şehirlerde yapmasının anlamı olduğunu kaydetti. Kendilerinin İstiklal Harbinin meşalesini Erzurum’dan ve Sivas’tan yaktıklarını kaydeden Davutoğlu, “Sivas’a geldik, ‘Bismillah’ derken Sivas’ı arkamıza almaya geldik. Sivas söyle var mısın?” ifadelerini kullandı.

 

-“TÜRKİYE’NİN HER KÖŞESİNE GİDEBİLECEK TEK PARTİ AK PARTİ’DİR”-

 

Kendilerinin Kuva-yi Milliye temsil ettiklerini belirten Davutoğlu, “Güzel bir yola çıktık, ‘Bismillah’ dedik, ‘hayırlar feth ola şerler def ola’ dedik. Ne mübarek bir haftada yola çıktık ki 3 ayların başlangıcı, Regaip Kandilimiz hepinize mübarek olsun. NE mübarek bir hafta ki istiklalimizin sembolü, TBMM açıldı. İşte bu mübarek günlerde Çanakkale şehitlerimizi andığımız günlerde yola çıktık. Erzurum’un huzuruna geldik, şimdi Sivas’ın huzurundayız. Türkiye’nin her köşesine gidip vatandaşlarımızın huzuruna çıkacağız. Neden, çünkü biz Kuva-yi Milliye hareketiyiz” ifadelerini kullandı.

Bazı siyasi parti liderlerinin doğu ve güneydoğu illerine gitmeyeceğini kaydeden Davutoğlu, “Çünkü orada tabanları yok, hitap edecekler. Bazı siyasi parti liderleri İç Anadolu’da böyle bir toplantıyı yapacak güce zaten sahip değiller. Bazıları Karadeniz’e batıya güdemeyecekler. Türkiye’nin her köşesine gidebilecek tek parti AK Parti’dir. Hakkarili ile de kucaklaşacak Edirneli ile de kucaklaşacak, Sivaslı, Muğlalı, Rizeli ile de kucaklaşacak tek parti AK Parti’dir. İşte onun için biz Kuva-yi Milliye partisiyiz. Biz bütün milleti bir yumruk gibi birleştiren partiyiz” diye konuştu.

 

-“ÇÜNKÜ AĞZINDAN HAYIRLI BİR ŞEY ÇIKMAZ Kİ”-

 

Sivas’ta ikinci devlet üniversitesinin kurulacağını belirten Davutoğlu, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun ismini söylediği anda alandan yuhalamalar yükselmesi üzerine Davutoğlu, “Daha ne dediğini söylemeden tepkiyi gösterdiniz. Çünkü ağzından hayırlı bir şey çıkmaz ki bu adamın, çıkmaz. Diyor ki ‘AK Parti 12 yılda ne yaptı?’ hem de itiraf ediyor, ‘977 milyar dolar gelir vardı toplam 76 yılda AK Parti 1 trilyon 870 milyar daha ek gelir.’ Pek biz bu geliri nereden bulduk? Devraldığımızda hazine tam takırdı. Biz bu geliri alın terimizle, doğru dürüst idare ile halkımızın desteği ile bulduk. Kılıçdaroğlu hasbelkader buraya gelirse ne yaptığımızı ona bir gösterin. Deyin ki, ‘Ankara’dan Sivas’a şöyle bir gelirken bakın hızlı tren Sivas’a doğru ilerliyor ey Kılıçdaroğlu, sen uyuyorsun ama Sivas hızlı trene kavuşuyor’ deyin” şeklinde konuştu.

 

-“KUMPAS KURUP BÜYÜK TUZAKLAR KURMAYA KALKTILAR”-

 

Davutoğlu, “Hepsi bir araya geldiler. Dün, Çanakkale'de biz barış zirvesi yaparken onlar belli başkentlerde Türkiye aleyhine kumpas kurup büyük tuzaklar kurmaya kalktılar ama milleti bilmiyorlar. Sivas Kongresi toplanırken de tuzak kurmuşlardı. Sivaslılar ona izin verdi mi? Peki şimdi büyük oyun, büyük tuzak kuralara izin verecek misiniz? Türkiye’yi durdurabilecekler mi? AK Parti’yi durdurabilecekler mi? Bizim iddiamız budur, büyük Türkiye. Belli partiler her yere gidemiyor ama biz gidiyoruz, çünkü bizim için her yer Türkiye” dedi.

Kendileri için her yeri Türkiye kılmak için tuzak kurduklarını kaydeden Davutoğlu, “Çünkü bizim zihnimizde, beynimizde, Sivas Kongresi’nin kararı zihnimize işlemiş. Biz diyoruz ki, ‘İrade-i Milliye-yi amir kılmak esastır’ yani milli iradeyi hakim kılmak siyasetimizin esasıdır” ifadelerini kullandı.

 

-“CUMHURBAŞKANIMIZ BOŞUNA DEMEMİŞ, ‘ÇARKÇI KEMAL’ DİYE”-

 

Kılıçdaroğlu’nun partilerinin kapatılacağını söylediğini anımsatan Davutoğlu, 2010 referandumunda parti kapatmayı tamamen kaldıracakken CHP’nin engel olduğunu kaydetti. Parti kapatılmasını engellemek için Anayasa değişikliği teklifi verdiklerini söyleyen Davutoğlu, “Hemen karşı çıktılar. Çark ettiler. Boşuna vaktinde Sayın Cumhurbaşkanımız dememiş, ‘Çarkçı Kemal’ diye, her yerden çark ediyor. Söylediğinden vazgeçiyor” diye konuştu.

 

-“HDP, ŞİDDET ÇETESİ, TERÖR ÇETESİ”-

 

Konuşmasında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a da yüklenen Davutoğlu, “Şimdi, bu Demirtaş, o da ayrı bir çete. HDP, şiddet çetesi, terör çetesi. Bir taraftan Ağrı’da teröristleri indirecekler ve vatandaşlarımıza baskı yapacaklar, diğer taraftan İstanbul’da, Sivas’ta Alevi kardeşlerimize, Kürt kardeşlerimize sahip çıkacaklar, ‘özgürlükler’ diyecekler, ‘halklar’ diyecekler. Ey Demirtaş, halklar, evet Anadolu’da birçok topluluk yaşıyor ama halklar değil bir tek millet var. Sivas Kongresi’ni kim yaptıysa içindeki bütün unsurları ile milletin parçasıdır. Diyor ki ‘İktidara gelirsek Diyanet’i kapatacağız.’ Bir, iktidara gelemezsin. İki, barajı zaten geçemezsin. Üç, bu millet sana veya herhangi bir güce de Diyanet’i kapattırmaz. Diyanet’i de bu milletin manevi değerlerini de koruyacağız. Sünni-Alevi, Kürt-Türk tüm vatandaşlarımız insan onuruna sahip olarak yaşayacak. Onun için Yeni Türkiye Sözleşmesi’ni ilan ettik” diye konuştu. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@