Kılıçdaroğlu'ndan Özkes İçin Çarpıcı Açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İhsan Özkes için çarpıcı açıklamalarda bulundu

Haberler 31.08.2015, 21:27
Kılıçdaroğlu'ndan Özkes İçin Çarpıcı Açıklamalar

ANKARA(ANKA) -CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’den istifa eden ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki resepsiyona katılıp dikkat çekici paylaşımlarda bulunan İhsan Özkes için, “Ben siyasete giren din adamlarının belli bir tutarlılık içinde hareket etmelerini hep istemişimdir ve savunmuşumdur. İsrafa karşı çıkmalılar. Şatafata, gösterişe karşı çıkmalılar” dedi. Kılıçdaroğlu, Özkes’in CHP’deyken kendisi gibi düşündüğünü belirtti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, NTV yayınına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, CHP’den istifa eden İstanbul Milletvekili Özkes’in Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 30 Ağustos resepsiyonuna katılması ve ardından sosyal medyadaki paylaşımlarıyla ilgili konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Ben Abuzer Gaffar’dan yanayım. Sahabedir, makamı Adıyaman’dadır. Müslüman olan ilk 10 kişiden birisidir. Muaviye kendisine çok lüks bir saray yaptığı zaman gitmiştir ve Muaviye’ye şunu söylemiştir; ‘Eğer bu sarayı halktan topladığın vergilerle yaptıysan, haksızlıktır, hırsızlıktır. Bu sarayı kendi paranla yaptırdıysan, haramdır’ demiştir. Ben inançlı bir insanım. İsrafın haram olduğuna inanan birisiyim. Sayın Özkes ne düşünür onu bilmem. Her kuruşun hesabını topluma vermeyen, millete vermeyen bir kişinin siyaset yapmamasına inanan birisiyim. Kul hakkının ne kadar değerli olduğunu ve o hakkın ne kadar istismar edilmemesi gerektiğine inanan birisiyim. Hayatımda böyle davrandım, bana böyle öğretti annem-babam. Okulda da böyle öğrendim” diye konuştu.

-“ONU BİLEMEM, SAYIN ÖZKES’E SORACAKSINIZ”-

İnancını hiçbir zaman siyasete malzeme etmediğini belirten Kılıçdaroğlu, “İnançların siyasete malzeme edilmesine de her zaman karşı çıktım. Ama vatandaşın devlete ödediği her kuruş verginin, vatandaşa hizmet olarak dönemsi gerektiğine inanan birisiyim. Lükse, şatafata asla inanmadım. Kendi özel hayatımda da hep mütevazı yaşadım. Aldığım para hep bana yetti. Benim kazancım, Sayın Erdoğan’ın aldığı paradan daha fazlaydı. Bugün benim mal varlığım da belli onun ki de belli” dedi.

Mal varlığı dışında bir malının olup olmadığının araştırıldığını fakat bulunamadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Ben siyasete giren din adamlarının belli bir tutarlılık içinde hareket etmelerini hep istemişimdir ve savunmuşumdur. İsrafa karşı çıkmalılar. Şatafata, gösterişe karşı çıkmalılar” dedi.

Özkes’in CHP’deyken lüks ve israf konusunda kendisi gibi düşündüğünü belirten Kılıçdaroğlu, “ne oldu sonra?” sorusuna, “onu bilemem, Sayın Özkes’e soracaksınız” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(OLÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@