Son Dakika

Kılıçdaroğlu'ndan Berkin Elvan Mesajı

ANKARA (ANKA)  - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Berkin Elvan’ı, “Polise emri ben verdim, destan yazdılar’ diyeni de unutmadık ve unutturmayacağız. Hesabını sandıkta soracağız” sö

Haberler 05.01.2015, 18:29
Kılıçdaroğlu'ndan Berkin Elvan Mesajı

ANKARA (ANKA)  - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Berkin Elvan’ı, “Polise emri ben verdim, destan yazdılar’ diyeni de unutmadık ve unutturmayacağız. Hesabını sandıkta soracağız” sözleriyle andı.

Kılıçdaroğlu, Gezi protestoları sırada polisin attığı gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucu 269 gün boyunca komada kalmasının ardından yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın 16. yaşı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kılıçdaroğlu, Elvan’ için “umudun çocuğu” dediği mesajında şunları kaydetti:

“Umudun çocuğu yaşasaydı bugün 16’sında olacaktı. Berkin, seni ekmeğe giden o umut dolu gülen yüzünle belleğimize kaydettik. ‘Polise emri ben verdim, destan yazdılar’ diyeni de unutmadık ve unutturmayacağız. Bu yıl seçim yılı, hesabını sandıkta soracağız. Söz, CHP iktidarında senin alamadığın ekmeği hırsızlara, katillere yedirmeyecek, yiyenler de nereye kaçarsa kaçsın, yakalayacak, suçlu ayağa kalk diye yargıya teslim edeceğiz. Berkin’i, Berkinleri bir kez daha sevgiyle anıyor, yüreği bizimle atanlara saygılarımı sunuyorum.” (ANKA)

(GO/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@