Kılıçdaroğlu'ndan Adaylara Seçim Taktikleri

ANKARA (ANKA)- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerine, milletvekili adaylarına, il başkanlarına...

Haberler 30.09.2015, 16:55
Kılıçdaroğlu'ndan Adaylara Seçim Taktikleri

ANKARA (ANKA)- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerine, milletvekili adaylarına, il başkanlarına, belediye başkanlarına 1 Kasım seçimleri için taktik verdi. CHP lideri, “Vatandaşa umut verin, karamsar tablo çizmeyin. Abartıdan kaçının. Güler yüzlü, pozitif olun. Sinirli olmayın. Vatandaşa dokunun” dedi.

-SEÇİM TAKTİKLERİ VERDİ-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Seçim Bildirgesini açıkladıktan sonra milletvekilleri, milletvekili adayları, il başkanları, belediye başkanlarıyla bir araya geldi.

Edinilen bilgiye göre kapalı toplantıda CHP Genel Başkanı, seçim için taktikler verdi, uyarıda bulundu.

Edinilen bilgiye göre CHP lideri, Seçim Bildirgesi dışına çıkılmamasını isterken şu tavsiyelerde bulundu:

“Güven verici tarzda, sorunlara çözüm üreten konuşmalar yapın. Kavgacı değil, barışçıl bir üslup kullanın.

Vatandaşa umut verin, karamsar tablo çizmeyin, vatandaş umut duymak istiyor. Giyiminiz halk gibi olsun. Abartıdan kaçının. Güler yüzlü, pozitif olalım. Sinirli olmayalım. Vatandaşa dokunalım. Sabahları çalışmalara erken başlayalım.

Zayıf olduğumuz yerlere yönelin.

Vatandaşa yüksekten bakmayın, sıcak temas sağlayın. Ev ziyaretleri yapın.

Koalisyon sürecindeki duruşumuzu anlatın. Olumlu davrandık, önce Türkiye dedik. Bunu anlatın.”

MHP’nin tavrına yönelik sorular üzerine CHP Genel Başkanı’nın, “ MHP’nin ne yaptığını anlatın. MHP her şeye hayır dedi. He şeye hayır demek için siyaset yapılmaz.  Sayın Bahçeli reddetti. Ben çok samimiydim. Bunları anlatın” dediği öğrenildi.

-SANDIK ÇALIŞMASI YAPILDI-

Edinilen bilgiye göre zayıf olan yerlere ilişkin çalışma yapıldı. Oyların nerelere kaydığı sandık sandık incelendi. Sandık bazında incelemelerde hangi sandıkta oyların nereye gittiği masaya yatırıldı. HDP’ye daha fazla oy gittiği belirtilirken, AK Parti’den ve MHP’den de CHP’ye oy kaydığı ifade edildi.

CHP lideri adaylara, “Sadece yaptıklarımızı anlatın. Oy kaybımızın yaşandığı yerlerde bunu yapın. Adaylarımız o bölgelerle ilgili sorunlara eğilsin. Beden diline dikkat edin” tavsiyesinde bulundu.

CHP Genel Başkanı, “Halk bize kavga etmeyin diyor, biz de etmeyeceğiz, halk ne diyorsa onu yaparız” dedi.

-MECLİS’İN AÇILIŞINDA CUMHURBAŞKANI’NA PROTESTO OLMAYACAK-

Edinilen bilgiye göre CHP’li vekiller Meclis’in yeni yasama yılı açılışında Cumhurbaşkanı’nın salona girişi sırasında tepki koymayacak. Salonda olan CHP’li vekiller Cumhurbaşkanı’nı ayakta karşılayacak. Konuşmasına göre de Cumhurbaşkanı salondan çıkarken ya ayağa kalkacaklar ya da kalkmayacaklar.

ANKA’ya konuşan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de, Cumhurbaşkanı makamını önemsediklerini, Meclis’in saygınlığını önemsediklerini belirterek, “Makama uygun saygıyı göstereceğiz” dedi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@