Kılıçdaroğlu Ve Bahçeli'den Milletvekili Yemini Yorumu

-HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın, yemin krizinin ardından milletvekili yemininin değişmesi günde...

Haberler 22.11.2015, 16:20
Kılıçdaroğlu Ve Bahçeli'den Milletvekili Yemini Yorumu

-HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın, yemin krizinin ardından milletvekili yemininin değişmesi gündeme geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in, “Artık milletvekili yemin metni değişmeli” tartışmasına muhalefet liderleri de karıştı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Görüşebiliriz” derken, MHP Lideri Bahçeli ise karşı çıktı.

ANKARA (ANKA) -HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın, yemin krizinin ardından milletvekili yemininin değişmesi gündeme geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in, “Artık milletvekili yemin metni değişmeli” tartışmasına muhalefet liderleri de karıştı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Görüşebiliriz” derken, MHP Lideri Bahçeli ise karşı çıktı.

Meclis, 27. Başkanını seçiyor. Muhalefet Liderleri Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, Meclis Başkanı seçimleri için Genel Kurul’a girmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Zana’nın meydana getirdiği yemin krizinin ardından, yemin metni tartışması yeniden açıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in, “Artık bu metin değişmeli” açıklamasına liderlerden de görüş geldi.

Kılıçdaroğlu, "Anayasa değişikliği sırasında görüşebiliriz" derken, Bahçeli "Katiyyen değişmemeli" dedi. Bahçeli, "Tartışmaları takip ediyoruz. Bakalım nasıl bir metin çıkacak" diye konuştu. (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@