Kılıçdaroğlu: Toplumdaki Gerginlik Ciddi Endişeler Yaratıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, medyaya yönelik saldırılar konusunda hükümetin çok dikkatli ve tutarlı adım atması gerektiğini belirterek, “Toplumdaki gerginliğin bu noktaya taşınması bizde ciddi endişeler yaratıyor” dedi.

Haberler 01.10.2015, 11:24
Kılıçdaroğlu: Toplumdaki Gerginlik Ciddi Endişeler Yaratıyor

İSTANBUL (ANKA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, medyaya yönelik saldırılar konusunda hükümetin çok dikkatli ve tutarlı adım atması gerektiğini belirterek, “Toplumdaki gerginliğin bu noktaya taşınması bizde ciddi endişeler yaratıyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Fransa’nın Lyon kentine hareketinden önce, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın darp edilmesine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hakan’ı arayıp geçmiş olsun dileklerini ilettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Son derece üzgünüm. Değerli bir gazeteci önce ölümle tehdit edildi şimdi fiziki saldırıya muhatap oldu. Toplumdaki gerginliğin bu noktaya taşınması bizde ciddi endişeler yaratıyor” diye konuştu.

Medyaya yönelik saldırılar konusunda hükümetin çok dikkatli ve tutarlı adım atması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bu olayın asıl faillerinin bulunması için de umuyorum güvenlik güçleri üzerine düşen görevleri yerine getirmiş olurlar. Kendisine, ailesine geçmiş olsun diyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Bazı köşe yazarları Ahmet Hakan’a tehditte bulunmuştu. Bununla alakası olabilir mi?” sorusu üzerine ise “Köşe yazarları arasındaki polemiklere bizim şu veya bu şekilde dahil olmamız doğru değil. Ama bugün bir gerçek var. Bu gerçek de nedir, gazetecinin açıkça saldırıya uğramış olması. Bizi üzen noktada budur”  diye konuştu. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@