Kılıçdaroğlu: Sayın Erdoğan Senin İçin Namus Ve Şeref Kavramı Nedir?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu\'nun bütçeye yönelik açıklamalarına, “Halka bilgi veriyorsan doğruyu söyle, eksik söyleme. Korkuyorlar, ya yolsuzlukların hesabı sorulursa” karşılığını verirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Cumhurbaşkanıysan otur oturduğun yerde, Cumhurbaşkanı değilsen çıkarsın karşıma” diye seslendi.

Haberler 08.12.2015, 17:08
Kılıçdaroğlu: Sayın Erdoğan Senin İçin Namus Ve Şeref Kavramı Nedir?

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu'nun bütçeye yönelik açıklamalarına, “Halka bilgi veriyorsan doğruyu söyle, eksik söyleme. Korkuyorlar, ya yolsuzlukların hesabı sorulursa” karşılığını verirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Cumhurbaşkanıysan otur oturduğun yerde, Cumhurbaşkanı değilsen çıkarsın karşıma” diye seslendi.

-“HALKA BİLGİ VERİYORSAN DOĞRUYU SÖYLE, EKSİK SÖYLEME”-

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun grup toplantısında geçici bütçeye ilişkin yaptığı açıklamalara yanıt vererek şöyle dedi:

“Açıklamaların bir kısmı doğru bir kısmı eksik. Böyle bir teklif yapıldığı doğrudur. Ama biz de onlara karşı bir teklif yaptık. Dedik ki siz şeffaflıktan söz ediyorsunuz biz de şeffaflıktan söz ediyoruz. Bütçe kaynaklarının yani kullanılan bütçe kaynaklarının nerelere harcandığını biz merak ediyoruz. Siz de merak ediyorsunuz herhalde. Gelin, Kesin Hesap Komisyonunu kuralım. Eski bütçede paralar nerelere harcandı ve orada oturup adam gibi bunları görüşelim. Sizi bizim bu teklifimizi kabul ederseniz biz de sizin teklifinizi kabul ederiz. Bakın biz ne diyoruz tüyü bitmemiş yetimin hakkını hep beraber savunalım diyorum. Siz ne diyorsunuz, onları karıştırma diyorsunuz. Niye karıştırmayacağım? Halka bilgi veriyorsan doğruyu söyle, eksik söyleme.

-“KORKUYORLAR, YA YOLSUZLUKLARIN HESABI SORULURSA”-

Bakın biz doğruyu söylüyoruz. Evet teklif geldiği doğrudur, ama biz dedik Kesin Hesap Komisyonunu kuralım bir maddelik kesin hesap komisyonu kurulduktan sonra da kesinleşen bütçe rakamlarını görüşelim, iki bütçe aynı anda Meclis’e insin. Ama bu kabul edilmedi. Niçin, korkuyorlar, ya yolsuzlukların hesabı sorulursa. Ee biz sormayacağız da kim soracak?”

-“SAYIN ERDOĞAN SENİN İÇİN NAMUS VE ŞEREF KAVRAMI NEDİR?”-

CHP lideri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik de şöyle konuştu:

“Son sözüm Sayın Erdoğan’a.

Milletvekillerinin önünde yemin etti, ne dedi; tarafsızlığım konusunda namusum ve şerefim üzerine and içerim. Şimdi kendisi tarafsız davranmıyor. Suriye konusunda bizim ne söylediklerimizi anlamadan tıpkı Rus uçağında olduğu gibi 10 dakika önce başka 10 dakika sonra başka. Bizi açıkça suçladı. Anamuhalefet partisini suçladı. Cumhurbaşkanıysan otur oturduğun yerde, Cumhurbaşkanı değilsen çıkarsın karşıma, bu kadar açık.

Namus ve şeref kavramı bu toplum için çok önemlidir. İmbikten süzülmüştür bu iki kavram. O kadar ki çocuklarımıza şeref adını veriyoruz. Bir kişi çıkıp parlamentoda bütün milletvekillerinin önünde ve 78 milyon insanın huzurunda tarafsız davranacağıma dair namusum ve şerefim üzerine and içerim dedikten sonra namus ve şeref kavramını çöp sepetine atıp tarafsızlığını korumazsa söyleyecek çok şeyim var, koruması lazım. Kendisine okuma yazma bilmeyen vatandaşın bile anlayacağı dille bir soru sormak istiyorum. Sayın Erdoğan senin için namus ve şeref kavramı nedir? Çık Allah aşkına anlat, biz de öğrenelim. “(ANKA/DEVAM)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@