Kılıçdaroğlu: Koşullar ne kadar çetin olursa olsun Cumhuriyetimize sahip çıkacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir'a II. İnönü Zaferi'nin 95. Yıldönümü nedeniyle mektup gönderdi. Kılıçdaroğlu mektubunda, "Milletin kahramanlığının...

Haberler 31.03.2016, 19:42
Kılıçdaroğlu: Koşullar ne kadar çetin olursa olsun Cumhuriyetimize sahip çıkacağız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir'a II. İnönü Zaferi'nin 95. Yıldönümü nedeniyle mektup gönderdi.

Kılıçdaroğlu mektubunda, "Milletin kahramanlığının eseri, özgür, barış ve huzur içerisinde hep birlikte yaşama iradesinin simgesi olan Cumhuriyetimizi korumak için bugün de aynı azim ve kararlılığa sahibiz. Koşullar ne kadar çetin olursa olsun ülkemizin her yanında savaşan kahraman atalarımızın özgürlük sevdası ve birlikte yaşama ülküsüyle dolu olarak Cumhuriyetimize sahip çıkacağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir'a II. İnönü Zaferi'nin 95. Yıldönümü nedeniyle gönderdiği mektup şu şekilde: "Sayın Vali, İkinci İnönü Savaşı dolayısıyla ilimizde düzenlenen törenlere yoğun programım nedeniyle katılamamaktan büyük bir üzüntü duyuyor, nazik davetiniz için teşekkür ediyorum. Büyük Atatürk İkinci İnönü Savaşı'nı sadece düşmanın değil, milletimizin makus talihinin de yenildiği bir zafer olarak tanımlar. Bu zaferle milletimiz yüzyılı aşkın bir süredir devam eden talihsizlik ve felaketlerle dolu bir döneme son vermiş, cephede kazanılan askeri başarı ile yeni bir şahlanış ve ilerleme dönemi içerisine girmiştir. Tarihçiler bu zaferin yalnız bizim halkımızın tarihi açısından değil, dünyadaki tüm mazlum milletlerin tarihi açısından da büyük bir önemi olduğunu ifade etmektedir. Emperyalizmin sürdürdüğü sınırsız yayılmacılık bu zafer ile bir duvara çarpmış, dünyanın her tarafında mazlum milletler özgür ve bağımsız bir şekilde yaşayabilme umudunu canlı bir şekilde hissetmiştir.

KOŞULLAR NE KADAR ÇETİN OLURSA OLSUN CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

İkinci İnönü Savaşı'nın bir diğer önemli sonucu da bu zaferle Cumhuriyet'e giden yolun açılmış olmasıdır. Kendi ülkesi üzerinde özgür ve bağımsız bir şekilde yaşamak isteyen halkımız gösterdiği emsalsiz kahramanlık ile bu zaferi kazanmış, bu topraklar üzerindeki iradesini en açık şekilde göstermiştir. Milletin kahramanlığının eseri, özgür, barış ve huzur içerisinde hep birlikte yaşama iradesinin simgesi olan Cumhuriyetimizi korumak için bugün de aynı azim ve kararlılığa sahibiz. Koşullar ne kadar çetin olursa olsun ülkemizin her yanında savaşan kahraman atalarımızın özgürlük sevdası ve birlikte yaşama ülküsüyle dolu olarak Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Bu kadar büyük fedakârlıklarla bu güzel ülkeyi kazanan halkımız birlik ve beraberliğine yönelen tehditleri ezecek güce de, özgürlüğünü gasp etmek isteyen gafillere ders verecek kudrete de sahiptir. Anayasada ifadesini bulan laik, demokratik, sosyal hukuk devleti ilkeleri bütün engelleri aşacak, çağdaş uygarlık seviyesinin dahi üstüne çıkacak ışığı bize sunmaktadır. Bu ülkenin kurucularına, aziz şehit ve gazilerimize karşı borcumuz hedefe ulaşmak, bu ülkeyi hak ettiği düzeye çıkarmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz gazilerimize şükranlarımı sunuyor, demokrasi, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi veren bütün vatandaşlarımızı minnetle yâd ediyor, nezdinizde halkımıza Cumhuriyetin aydınlığı altında huzur ve barış dolu günler diliyorum. Saygılarımla."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@