Kılıçdaroğlu Kendi Acziyetini Örtmek İçin İftirada Bulunuyor

AĞRI (ANKA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecinde kararlılık mesajı verdi. HDP’ye 6-7 Ekim olayları dolayısıyla milletten "özür dileyin" ç

Haberler 22.11.2014, 14:55
Kılıçdaroğlu Kendi Acziyetini Örtmek İçin İftirada Bulunuyor

AĞRI (ANKA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecinde kararlılık mesajı verdi. HDP’ye 6-7 Ekim olayları dolayısıyla milletten "özür dileyin" çağrısında bulunan Davutoğlu, Çözüm sürecini nihai kardeşlik süreci olarak tamamına erdireceklerinin altını çizdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  “MİT, CHP'ye operasyon hazırlığında, ulusalcı olarak kendisini tanımlayanlar dikkat etmeli” sözlerini eleştiren Başbakan Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu kendi acziyetini örtmek için, kendi zayıflığını örtmek için bir devlet kurumuna iftirada bulunuyor” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Ağrı’da partisinin Patnos İlçe Kongresi’nde konuştu. Patnos’un önemini anlatan Başbakan Davutoğlu,  ilçenin Türk tarihinde Alpaslan’ın Malazgirt’e yürüdüğü kapının açıldığı ilk mekân olduğunu söyledi.

6-7 Ekim olaylarında Patnos’un vandallara, milletin huzurunu bozmak isteyenlere karşı dimdik ayakta durduğunu kaydeden Başbakan Davutoğlu, “AK Parti hareketinin en önemli vasfı inşa edici vasfıdır. Bu inşa edici vasfı dolayısıyla da çözüm sürecine sahip çıktık, çözüm sürecini milletin bekası için hiçbir aksama olmadan başarıya ulaştırmak için sürdürmeye de kararlıyız. 6-7 Ekim olayları aslında çözüm sürecine darbe vurmak için yapılan bir provokasyondur. Aslında bu süreci başlatırken bizler nasıl güçlü irade ile yola çıktıysak ve kardeşler arasında fitneyi yok etmeye çalıştıysak birileri de kardeşler arasına fitne sokmaya çalıştı” dedi.

Davlarının sevme sevilme aşk davası olduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu, “Çözüm sürecinde biz bütün Türkiye’yi kucaklamak üzere yola çıktığımızda önümüze ne engel gelirse gelsin, bu engellere takılmadan bu topraklardaki ebedi kardeşliği inşa etmeye ad ettik” diye konuştu.

-“ONLAR YIKMAYA ÇALIŞIRKEN BİZ İNADINA İNŞA EDECEĞİZ”-

Hiçbir zaman eğilmediklerini ve eğilmeyeceklerini belirten Başbakan Davutoğlu açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu topraklarda kardeşlik isteyen herkese sesleniyorum; gelin çözüm sürecini nihai noktaya getirene kadar omuz omuza çalışalım. Hep beraber bu süreci işleterek bu fitne tohumunu ekmeye çalışanlara gereken dersi verelim. 6-7 Ekim olaylarından sonra milletimize seslenerek şunu söyledik biz yangın yerlerinde gül yetiştireceğiz. Onlar yıkmaya çalışırken biz inadına inşa edeceğiz, onlar gönülleri yıkmaya çalışırken biz bu topraklarda muhabbeti daim kılmak için gayret edeceğiz. Onlar fitne ve fesat için uğraşırken biz bu topraklarda irfan ve medeniyet mücadelesini vermeye devam edeceğiz.”

-“ÇÖZÜM SÜRECİNİ NİHAİ KARDEŞLİK SÜRECİ OLARAK TAMAMINA ERDİRECEĞİZ”-

“Biz yakılan ve yıkılan her yeri inşa edeceğiz. Şimdi buradan HDP’ye sesleniyorum; eğer çözüm sürecinde samimiyseniz 6-7 Ekim olayları dolayısıyla bu millete bir özür borcunuz var. Bir daha bu milletlerin evlatlarına sokağa çıkmak için, şiddet için çağrıda bulunmayın. Çözüm sürecinde samimiyseniz bir daha kimseyi bu topraklarda, bu toprakların mekânların üzerinde şiddete davet etmeyin. Aslında tarihi bir sınavda herkes, AK Parti bu sınavı en iyi şekilde götüreceğinin, bu sınavı vereceğinin işaretlerini verdi. Tüm Türkiye’ye seslenerek vurguluyorum; Çözü sürecini nihai kardeşlik süreci olarak tamamına erdireceğiz. Sadece Türkiye de değil, Türkiye dışında sınırlarımızın ötesindeki tüm kardeşlerimizle buluşacağız.”

-“KILIÇDAROĞLU, ÇIK VE İSPAT ET”-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  “MİT, CHP'ye operasyon hazırlığında, ulusalcı olarak kendisini tanımlayanlar dikkat etmeli” sözlerini eleştiren Başbakan Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu son olarak ne dedi biliyor musunuz? Güya milli istihbarat teşkilatımız CHP’yi karıştırmak için bazı faaliyetlerde bulunuyormuş. Kılıçdaroğlu’nun göremediği husus şu: Türkiye cumhuriyeti devleti’nin kurumları gece gündüz bu vatanın emrindedir. Kılıçdaroğlu son 2 ay içerisinde kongresinde dahlil kendisine imza vermiş olan delegelerin oyunu dahi alamadı. Sonra partisi içinde her türlü görüş birbirleriyle çatışır hale geldi. Her kafadan bir ses çıkıyor. İstifa edenler, disipline verilenler oluyor. Kılıçdaroğlu ise bütün bu olanları sadece seyrediyor. Öyle bir takım düşünün ki herkes kendi oyununu oynuyor, Kılıçdaroğlu ’da kendisini antrenör zannedip etrafta dolaşıyor. Aslında Kılıçdaroğlu kendi acziyetini örtmek için, kendi zayıflığını örtmek için bir devlet kurumuna iftirada bulunuyor. Hâlbuki milletimiz biliyor. Kılıçdaroğlu’na buradan sesleniyorum. İftiralar üzerine siyaset yapmayın, devlet kurumlarını zafiyet içinde göstermeye çalışmayın. Çünkü bu kurumlar hepimize lazım. Elinde bir delil varsa Sayın Kılıçdaroğlu, çık ve ispat et. İspat edemiyorsan devlet kurumlarını zayıflatmak üzere faaliyet gösteren bir ihanet içerisindesin. Açık ve net söylüyorum. Anadolu’da bir söz var ‘oynayamayan gelin yerim dar’ dermiş. Kılıçdaroğlu’da yapamadığı liderlik dolayısıyla dağılmakta olan partisinin vebalini devlet kurumlarının üzerine yüklemeye çalışıyor. Sayın Kılıçdaroğlu, milli istihbarat teşkilatının yapacağı çok önemli işler var. CHP ile uğraşacak kadar vakti yok” dedi.

Başbakan Davutoğlu konuşmasında hiçbir devlet kurumunun siyasetin içinde olmadığını ve olmayacağını söyledi.(ANKA)

(HSN/AR/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@