Kılıçdaroğlu: Beceremedin Gideceksin

GAZİANTEP(ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin 13 yıldır iktidarda olduğunu belirterek, “Barak Ovası en bereketli ova. 13 yıldır sulama işini beceremediler. Şimdi kalkmış, ‘biz ovayı sulayacağız.’ 13 yıl

Haberler 15.05.2015, 23:29
Kılıçdaroğlu: Beceremedin Gideceksin

GAZİANTEP(ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin 13 yıldır iktidarda olduğunu belirterek, “Barak Ovası en bereketli ova. 13 yıldır sulama işini beceremediler. Şimdi kalkmış, ‘biz ovayı sulayacağız.’ 13 yıldır başka bir hükümet mi vardı? Başka bir parti mi vardı? Başka bir devlet mi vardı? Beceremedin gideceksin. Beceremedin gideceksin. Göreceksiniz. Antep’i bu bölgenin de, Ortadoğu’nun da markası haline getireceğiz” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu partisinin Gaziantep mitinginde vatandaşlara seslendi. Gaziantep’te yiğitlerin arasında olmaktan mutlu ve gururlu olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan geçen seçimlerde CHP’ye oy vermemiş biri ile sandığa giderek CHP’ye oy vermeye gitmelerini istedi.

 

-“KENDİ ÜLKELERİNE HUZUR İÇİNDE DÖNECEKLER”-

 

Konuşmasında AK Parti’nin dış politikasını eleştiren Kılıçdaroğlu, “2 milyon Suriyeli Türkiye’de. Bunların bir kısmı büyük kentlerde dilencilik yapıyor. Bir kısmının durumu iyi, ev tutmuş, işyeri açmış çalışıyor. Bir kısmı da kamplarda yaşıyor. Şunu söyledim, CHP iktidarında sözümüz söz Ortadoğu’da barışı sağlayacağız, Suriyeli kardeşlerimizi kendi ülkelerine geri göndereceğiz. Eğer Ortadoğu’da barış isteniyorsa 2 milyon Suriyeli kardeşimiz kendi ülkelerine huzur içinde döneceklerse, eğer Gaziantepli iş adamı Ortadoğu’ya ihracat yapacaksa, kamyon, TIR şoförleri harcadıkları emeğin karşılığını alacaklarsa yer belli, adres belli. ‘Mustafa Kemal’in partisi, Altıok’ diyecekler” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de barış ve huzur içinde yaşamak istediklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Başka ülkelerin iç işlerine müdahale etmek istemiyoruz. Türkiye’nin bugüne kadar temel bir özelliği vardı. Ortadoğu’da bir sorun çıkar, sorunun çözümü için, başvurulan adres Türkiye olurdu, Türkiye bir anlamda Ortadoğu’daki barışın, huzurun garantörü bir ülkeydi. Ama bugün Türkiye o ülkelerde sevilmeyen, dışlanan bir ülke. 4 büyük başkentte Türkiye’nin büyükelçiliği yok” ifadelerini kullandı.

 

-“BAŞKA BİR PARTİ Mİ VARDI?”-

 

AK Parti’nin 13 yıldır iktidarda olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Barak Ovası en bereketli ova. 13 yıldır sulama işini beceremediler. Şimdi kalkmış, ‘biz ovayı sulayacağız.’ 13 yıldır başka bir hükümet mi vardı? Başka bir parti mi vardı? Başka bir devlet mi vardı? Beceremedin gideceksin. Beceremedin gideceksin. Göreceksiniz. Antep’i bu bölgenin de, Ortadoğu’nun da markası haline getireceğiz. Yeter ki Antepliler çalışsın. Yeter ki Antepliler üretsin. Biz önündeki bütün engelleri kaldıracağız. Biz Antep’i bu bölgenin bir numaralı cazibe merkezi yapacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmasına seçim vaatlerini anlatarak devam eden Kılıçdaroğlu, bugünün Miraç Kandili olduğunu anımsatarak, “Bizim bir özelliğimiz var. Biz kul hakkı yemeyiz ve yedirmeyiz” dedi.

 

-“CANDAŞLARININ VERGİ BORÇLARINI SİLDİLER”-

 

Seçim vaatleri için kaynağı nereden bulacaklarını soranlara tepki gösteren Kılıçdaroğlu, refahı tabana yayacaklarını belirtti. Yoksulluğu tarihe gömeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, hiçbir çocuğun yatağa aç giremeyeceğini söyledi. 21. yüzyılda 17 milyon yoksulun Türkiye yakışmadığını anlatan Kılıçdaroğlu, bu yoksulluğu ortadan kaldıracaklarını kaydetti.

Emekliye Ramazan ve Kurban bayramlarında 1 maaş ikramiye vereceklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Çatlasan da vereceğim, patlasan da vereceğim. Kora halinde itiraz ediyorlar. ‘Parayı nereden bulacaksın’ diye. Sen kaçak saray yaparken para var da emekliye gelince mi para yok? Candaşlarının vergi borçlarını sildiler. 3 milyar, eski parayla 3 katrilyon borcu sildin. Onlara para var da emekliye gelince mi para yok? Çocuklarının yatak odalarında dolarları, avroları istiflerken onlara para var da emekliye gelince mi para yok?” dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasını seçim vaatlerini vatandaşlara anlatarak devem etti. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@