Kılıçdaroğlu Bahriye Üçok'u Andı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bahriye Üçok’un Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıma mücadelesini kararlılıkla taşıdığını belirterek, “Ülkemize kazandırdıkları ile yaşamaya devam etmektedir” dedi.

Haberler 06.10.2015, 23:23
Kılıçdaroğlu Bahriye Üçok'u Andı

ANKARA (ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bahriye Üçok’un Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıma mücadelesini kararlılıkla taşıdığını belirterek, “Ülkemize kazandırdıkları ile yaşamaya devam etmektedir” dedi.

Kılıçdaroğlu, bombalı suikast sonucu yaşamını yitiren, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin ilk kadın akademisyeni Doç. Dr. Bahriye Üçok’un katledilişinin 25. Yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

 “6 Ekim 1990'da SHP Parti Meclisi Üyesi,  Eski Milletvekili ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Bahriye Üçok evine gönderilen bombalı paketle katledildi. Hayatını, ‘Benim hayatım tamamıyla mücadeledir’ diye tanımlayan Üçok, aldığı tüm tehditlere rağmen doğru bildiği yolda, Cumhuriyet devrimlerini, Atatürk ilkelerini savunmayı temel görev bilerek yürüdü. Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıma mücadelesini kararlılıkla taşıyan isimlerden olan Üçok, ülkemize kazandırdıkları ile yaşamaya devam etmektedir. Hain bir plan sonucu yitirdiğimiz Bahriye Üçok’u saygı ve minnetle anıyor, O ve onun gibi çağdaş bir Türkiye ideali için canını dahi ortaya koyan tüm Demokrasi Şehitlerine rahmet diliyorum.” (ANKA)

(GO/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@