Kemal Kılıçdaroğlu: Neden İsim Verip Terör Örgütünün Reklamını Yapayım!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gara katliamı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirmeye devam ederek terör örgütü olarak PKK'nın ismini neden kullanmamaya özen gösterdiğini açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Neden İsim Verip Terör Örgütünün Reklamını Yapayım!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gara operasyonu ile alakalı olarak eleştirilerini devam ettirdi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelttiği sorulara cevap beklediğini açıkladı.

TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİN SÖYLENECEK HER SÖZÜ SÖYLEDİK

Kendisine yöneltilen eleştirelere cevap vermeyeceğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Saray'ın memurları benim muhatabım değildir. Onlara bu nedenle cevap vermeyi doğru bir tavır olarak değerlendirmiyorum. Bölücü terör örgütünü hep beraber kınamamız gerektiğini söylüyorum. Bu anlamda söylenecek her türlü sözü söylediğimizi düşünüyorum.” dedi.

NEDEN TERÖR ÖRGÜTÜNÜN REKLAMINI YAPALIM!

Terör örgütünün reklamını yapmak zorunda olmadıklarını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Terör örgütünün ismini vermek ve onların reklamlarını yapmak zaten terör örgütünün maçlarından birisidir. Ben neden terör örgütünün reklamını yapayım. Tüm terör örgütlerinin karşısındayız. Bunun tartışılacak bir yanı da esasında yok. Terör örgütlerine tamamen karşıyız. Gayet açık bir ifadedir bu.” ifadelerini kullandı.

SORULARIN CEVAPLARINI BANA DEĞİL MİLLETE VERECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kötü bir söz söylemediğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben Cumhurbaşkanı'na hakaret mi etmişim? Ben kimseye kötü söz söylemedim. Millet adına 5 soru sordum. Bu sorulara hala daha cevap bekliyorum. Hakerete hiç gerek yok. Zaten bu soruların cevabını bana değil millete verecek. İster bu soruları Erdoğan yanıtlar isterse de yetkilendirdiği birisi açıklar. Sorumluluğu devlete atıyoe. Peki bu devleti yıllardır yöneten kim? Burada ciddi bir başarısızlık var ve bu başarısızlığı da ben zöylemiyorum Cumhurbaşkanı kendisi söylüyor.” açıklamasını yaptı.

NEDEN 13 CANIMIZ İÇİN YAPMADINIZ?

Eleştirilerini devam ettiren Kemal Kılıçdaroğlu, “Siz gittiniz İstanbul seçimleri için bölücü terör örgütünün başından mektup aldınız. Neden aynı kişiden gidip 13 kişiyi bırakmaları için mektup almadınız? Birisini yapan diğerini neden yapmaz? Madem ilki hata değildi 13 canımız için ikincisini neden yapmadınız?” şeklinde belirtti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@