Karadenizli Vekillerden Kılıçdaroğlu'na Destek Bildirisi

ANKARA (ANKA)- CHP’de Karadeniz Bölgesi milletvekilleri yayınlandıkları bildiriyle kurultayda CHP lid...

Haberler 13.11.2015, 14:45
Karadenizli Vekillerden Kılıçdaroğlu'na Destek Bildirisi

ANKARA (ANKA)- CHP’de Karadeniz Bölgesi milletvekilleri yayınlandıkları bildiriyle kurultayda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediklerini açıkladı.

CHP’li vekiller imzaladıkları bildiride olağan kurultayın tarihi ile denk gelecek bir olağanüstü kurultay isteğini doğru bulmadıklarını belirtirken, “Kurultayda Genel Başkanımızın yanındayız” dedi.

Samsun milletvekilleri Kemal Zeybek, Hayati Tekin, Ordu Milletvekili Seyit Torun, Artvin Milletvekili                 Uğur Bayraktutan, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Giresun Milletvekili              Bülent Yener Bektaşoğlu, Zonguldak milletvekilleri     Şerafettin Turpçu, Ünal Demirtaş, Çorum Milletvekili                Tufan Köse, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer,  Tokat Milletvekili Kadim Durmaz imzalı bildiride şu ifadeler yer aldı:

“Cumhuriyet Halk Partisi 35. olağan kurultay süreci ile ilgili kamuoyuna yapılan açıklamalar ve olağanüstü kurultay isteklerinin olumsuz olduğu tarafımızdan öngörülmektedir.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu her seçimde beklentilerin üzerinde bir çalışma yaparak Cumhuriyet Halk Partililerin ve halkımızın takdirini ve güvenini kazanmıştır.

Olağan kurultayın Ocak 2016 da yapılacağı, kurultay takviminin işlediği bu süreçte CHP kurultayının olağanüstü olarak toplanması isteklerinin dile getirildiği görülmektedir. Olağan kurultayın tarihi ile denk gelecek bir olağanüstü kurultay isteğini doğru bulmuyoruz.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığının devamını destekliyoruz.  Kurultayda Genel Başkanımızın yanındayız.” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@