Kandil'den Hdp'ye Oy Verin Çağrısı

ANKARA (ANKA) – KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, Avrupa’da yaşayanlar için sandık başına gidip oy kullanmaları çağrısında bulundu. ANF'ye göre Karasu, yaptığı açıklamada, 7 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimin Türk

Haberler 12.05.2015, 13:01
Kandil'den Hdp'ye Oy Verin Çağrısı

ANKARA (ANKA) – KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, Avrupa’da yaşayanlar için sandık başına gidip oy kullanmaları çağrısında bulundu.

ANF'ye göre Karasu, yaptığı açıklamada, 7 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimin Türkiye tarihinin en önemli seçimi olduğunu öne sürdü. “AK Parti hegemonyasını durdurmanın tek yolunun daha fazla çalışmak ve 7 Haziran’da seçimlerden güçlü bir şekilde çıkmak” olduğunu kaydeden Karasu, şunları ifade etti:

“Bilindiği gibi 7 Haziran’da çok önemli bir seçim gerçekleşecek bu seçim, devrim niteliğinde gelişmeler ortaya çıkarabilecek bir seçimdir; çünkü halkımızın ve demokrasi güçlerinin yıllardır çektikleri acılarının, verdikleri bedellerinin demokratik siyasal mücadele yollarıyla Türkiye’nin demokratikleşmesi ve Kürt sorunun çözümünü gerçekleştireceğine inanıyoruz. Bu açıdan bu seçimde Avrupa’daki halkımızın da önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz...Türkiye’nin özgürlüğü Kürt halkının özgürlüğünden geçmektedir. Bu açıdan HDP’nin bu seçimlerde kazanması önemlidir. Bu açıdan HDP Türkiye halklarıyla Kürt halkının ortak çatı partisi olmaktadır. Sünnilerin, Alevilerini, Ezidilerin, Ermenilerin, Çerkeslerin, Arapların bütün inanç ve etnik toplulukların özgür ve demokratik yaşama kavuşması için HDP gibi bir partinin Türkiye’de kazanması gerekmektedir.”

-“AVRUPA’DAKİ HALKIMIZ HDP’NİN BAŞARISINDA BÜYÜK ROL OLACAK”-

Avrupa’daki halkın sadece oy vermekle yetinmeyip komşusunu, dostunu da sandığa götürmesi gerektiğini vurgulayan Karasu, şunları ekledi:

“Avrupa’daki halkımızın HDP’yi desteklemesi çok önemlidir. Almanya başta olmak üzere bütün halkımızın 31 Mayıs’a kadar yoğun bir tempo ile çalışacağına inanıyoruz... Bu temelde Avrupa’daki bütün halkımızı sandıklara gidip HDP’ye oy vermeye çağırıyorum.” (ANKA)
(AYÇ/ORH)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@