Kaçak Saray Parlarken Türkiye Karanlıkta Kaldı

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kaçak saray haram santrallerle parlayıp, hırsızlık trafolarıyla aydınlanırken, ülkemiz baştan ayağa karanlıkta kalmıştır” dedi. Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ge

Haberler 01.04.2015, 09:44
Kaçak Saray Parlarken Türkiye Karanlıkta Kaldı

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kaçak saray haram santrallerle parlayıp, hırsızlık trafolarıyla aydınlanırken, ülkemiz baştan ayağa karanlıkta kalmıştır” dedi.

Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye genelindeki elektrik kesintisine işaret ederek, AK Parti karanlığından sık sık şikayet edildiği bir dönemde, dün Türkiye’nin resmen karanlığa gömüldüğünü belirtti. Sabah saatlerinden akşamın geç vakitlerine kadar süren elektrik kesintisinin yurdun tamamında hayatın olağan akışını olumsuz yönde etkilediğini kaydeden Bahçeli, “Hükümetten konuyla ilgili tatminkar bir açıklama, doyurucu bir izahat henüz gelmemiştir. Elektrik kesintileri nedeniyle önüne gelen yorum yapmış, adeta spekülasyon enflasyonu yaşanmıştır. Sosyal medyada teyit edilmemiş, bilgiye dayanmayan görüş ve kanaatler tam bir panik havası estirmiştir” dedi.

-“SORUMLULAR KUŞKULARI GİDEREMEDİ”-

Başbakan’dan Erdoğan’ın “peşinde dolaşan” Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı’na kadar sorumluluk mevkiinde bulunanların kuşkuları gideremediklerini ifade eden Bahçeli, “Büyük çaplı kesintinin frekans kopmasından olduğunu söyleyenlerle, terör eylemi olduğunu iddia edenler iki ayrı cephede mevzilenmişlerdir. Bunun yanı sıra, elektrik fiyatlarının anlık belirlenmesi, üretici firmaların arıza bahanesiyle ‘düşük fiyat’ saatlerinde elektrik satmaktan kaçınmaları iletim sisteminde zincirleme sorunlara sebebiyet verdiği de bilinmektedir. Diğer yandan, Türkiye ile AB arasındaki elektrik hattı kopuşunun kesintide rol oynadığı oldukça fazla dillendirilmektedir” dedi.

-“TÜRKİYE’NİN BAŞINA BELA OLAN AMPUL …”-

Sebep ne olursa olsun, elektrik iletim sistemindeki tıkanıklık ve açmazların Türkiye’nin ışığını söndürdüğünü, vatandaşların mağduriyetine yol açtığını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin başına bela olan ampul patlamakla kalmamış elektriği de kesmiştir. Kaçak saray haram santrallerle parlayıp, hırsızlık trafolarıyla aydınlanırken, ülkemiz baştan ayağa karanlıkta kalmıştır.

Enerji sektöründeki plansız ve kontrolsüz özelleştirme furyası, sistemik handikaplar, kardan başka gözü hiçbir şey görmeyen yandaş şirketlerin neden olduğu çarpıklıklar muhatap kalınan sıkıntıların ana kaynağıdır. Hükümet elektrik kesintilerini etraflıca inceleyip bir daha tekerrür etmemesini sağlamakla mükelleftir. Enerji güvenliğinin kalmadığı, arz-talep dengesinin sağlıklı ve rasyonel ölçülerde kurulamadığı bir ortamda ne gelişmeden, ne büyümeden, ne zenginleşmeden ne de medeni olmaktan bahsedilecektir.

Bu itibarla Başbakan Davutoğlu oluşturulan kriz masasına önce kendisini ve hükümetini yatırmalı, kesintilere neden olabilecek tüm ihtimalleri hesaba katarak pro-aktif bir şekilde hareket edecek siyasi feraseti gösterebilmelidir.” (ANKA/SON)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@