Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta Yapılacak Ve Hangi Kararlar Alınacak?

Türkiye'de kritik kararların alınıp uygulamaya sokulduğu kabine toplantısına dair büyük bir merak yaşanıyor. Bu hafta kabine toplantısı hangi gün, saat kaçta yapılacak? Kabine toplantısından hangi kararlar çıkacak?

Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta Yapılacak Ve Hangi Kararlar Alınacak?

Türkiye'de koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan kısıtlama kararlarının ne zaman gevşetilmeye başlanacağını merak eden vatandaşlar gözlerini kabine toplantısına çevirdiler. Kabine toplantısının bu haftaki tarihi ve saatine yönelik büyük bir merak yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde yapılan Kabine Toplantısı sonunda çok önemli kararlar alınıyor. Bundan dolayı vatandaşlar bu hafta kabine toplantısının yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlar. Bu hafa kabine toplantısı yapılacak mı? Kabine toplantısı hangi gün, saat kaçta yapılacak ve hangi kararlar alınacak?

KABİNE TOPLANTISININ TARİHİ VE SAATİ BELLİ OLDU MU?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi'nden şu ana kadar bu hafta yapılacak olan kabine toplantısına dair bir açıklama yapılmadı. Kabine toplantısının bu hafta olup olmayacağı bilinmese de yapılması öngörülüyor. Bunun günün ve saati konusunda ise bilgilendirme yapılması bekleniyor.

HANGİ KARARLAR ALINACAK?

Kabine toplantısında alınması beklenen kararlar da yavaş yavaş netleşmeye başladı. Özellikle koronavirüsün salgınının seyrine göre kısıtlamalarda bir gevşeme politikasının uygulanmaya başlanmasına yönelik bir beklenti oluştu. Sokağa çıkma yasaklarının saatlerinin daraltılmasında kafe ve restoranların belirli kurallar dahilinde yeniden açılmasına kadar çeşitli kararlar kabine toplantısında tartışılarak alınacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARI!

Son kabine toplantısında köy okulları için yüz yüze eğitim kararı çıkmıştı. Şimdi ise bu kararın genişletilmesine dair bir beklenti oluştu. Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri kapsamında yüz yüze eğitime kademeli bir şekilde geçişe dair yeni bir karar alınması gündemde bulunuyor. Bu konuda Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk'un ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın birer sunum yapacağı bildirildi.

DIŞ POLİTİKA MASAYA YATIRILACAK

Kabine toplantısında gündem olacak bir konusunda de dış politika olduğu bildirildi. Özellikle Yunanistan cephesinin Kıbrıs'ta yarattığı gerginlik değerlendirmeye alınacak. Doğuz Akdeniz'de Mavi Vatan projesindeki son gelişmeler de masaya yatırılacak. Ayrıca Suriye'de YPG ile ABD arasındaki ilişkilerin kesilmesine yönelik atılabilecek adımlar görüşülecek.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@