İşe Gitmeyen Personel Akp İçin Oy Mu İstiyor?

ANKARA (ANKA) - CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, seçim öncesi Orman Genel Müdürlüğü Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü’ne İŞKUR tarafından yürütülen “Toplum Yararına Çalışma Programı” çerçevesinde 500 ila 4 bin arasında p

Haberler 18.05.2015, 12:23
İşe Gitmeyen Personel Akp İçin Oy Mu İstiyor?

ANKARA (ANKA) - CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, seçim öncesi Orman Genel Müdürlüğü Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü’ne İŞKUR tarafından yürütülen “Toplum Yararına Çalışma Programı” çerçevesinde 500 ila 4 bin arasında personel alındığı, bu personelin işe gitmeyerek Şanlıurfa’nın semtlerinde AKP için oy istediği iddialarını Meclis’e taşıdı.

Tanal, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“2015 senesinde Orman Genel Müdürlüğü Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü’ne İŞKUR tarafından yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde kaç kişi işe alınmıştır? Bu kişiler ne zaman işe alınmışlardır? Söz konusu kişilerin sayısının 500 ila 4 bin arası olduğu iddiaları doğru mudur? İşe alınan bu kişilerin Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde işe alındıkları halde bu işlerine hiç gitmedikleri ancak maaş almaya devam ettikleri iddiaları doğru mudur?

Hiç işe gitmediği halde Devletten maaş alan bu şahısların Şanlıurfa ilimizin semtlerinde AKP adına oy istedikleri ve seçim çalışmaları yaptıkları iddiaları doğru mudur?

Sorumlular hakkında Bakanlığınızca herhangi bir tahkikat başlatılmış mıdır?

Tahkikat başlatılmadı ise sebepleri nelerdir?” (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@