İşçi Ölümleri Meclis'te

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, 10 işçinin öldüğü asansör kazası...

Haberler 30.09.2015, 10:20
İşçi Ölümleri Meclis'te

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, 10 işçinin öldüğü asansör kazasına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda görevli iş müfettişleri hakkında soruşturma izni verilmemesini Meclis’e taşıdı.

Erdem, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, 10 işçinin öldüğü asansör kazasına ilişkin Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda görevli iş müfettişleri hakkında soruşturma izni vermediğini belirterek şöyle dedi:

“Eylül ayı itibariyle kaç işçi ihmaller sonucu ölmüştür? İşçi ölümlerine karşı tedbir alınması için kaç işçinin daha ölmesi gerekmektedir?

Soruşturma izni verilmemesinin gerekçesi partinizin işçi katliamlarını ‘fıtrat’ olarak görmesinden midir?

Soruşturma açılmasına izin verilmesi için işçi katliamının iktidarınızı tehlikeye atacak nitelikte kitlesel mi olması gerekmektedir?

Soma katliamının mühendislerine yapıldığı gibi asansör faciasının sorumluları da terfi ettirilecek midir?

İktidar olduğunuz süre boyunca işçi ölümü nedeniyle maddi tazminat dışında yargılanan herhangi bir kamu görevlisi, işveren veya yetkili olmuş mudur?

Soruşturmayı takip eden işçi yakınlarına veya avukatlara başka bir konuda herhangi bir dava veya soruşturma başlatılmış mıdır?” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@