İnce: Olağanüstü Kurultayı Toplayacağız

ANKARA (ANKA)- CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, olağanüstü kurultayı toplayacaklarını belirterek...

Haberler 10.11.2015, 13:05
İnce: Olağanüstü Kurultayı Toplayacağız

ANKARA (ANKA)- CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, olağanüstü kurultayı toplayacaklarını belirterek, “Ben delegelerimizden bu konuda destek istiyorum yani şu anda hiç hoş olmayan şeyler oluyor. Pek çok ilde masa başında ilçe başkanları, il başkanları oturmuşlar delegeleri yazıyorlar” iddiasında bulundu.

İnce, TBMM’de kaydını yaptırdıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

10 Kasım’a dikkat çeken İnce, bir soru üzerine, “Özellikle bugünü seçmedim, biraz denk geldi ama böyle bir günde kayıt yaptırmış olmak benim için güzel oldu, hoş oldu” dedi.

-“KURULTAYI TOPLAYACAĞIZ”-

Olağanüstü kurultaya ilişkin imzaların hatırlatılması üzerine İnce, “Çok hoş dün gece, gece yarılarına kadar telefonla görüştüm, sabah geldiğimde 6 imza gelmişti hemen ve şu anda da 7 genç kurultay delegesi bir açıklama yapıp imzalarını gönderiyorlar şu saatlerde. Olağanüstü güzel gelişmeler, kurultayı toplayacağız” dedi.

“Olağanüstü kurultayı?” sorusuna da İnce, “Olağanüstü kurultayı” dedi.

-“HİÇ HOŞ OLMAYAN ŞEYLER OLUYOR”-

“İstanbul’da masa başı delege yazılıyor demiştiniz, bunu Genel Başkan’a ilettiniz mi?” sorusuna da İnce, “Pek çok ilde bu şekilde yapılmaya devam ediliyor. Bu konuda kararlıyım. Bu olağanüstü kurultayı toplayacağız, ben delegelerimizden bu konuda destek istiyorum yani şu anda hiç hoş olmayan şeyler oluyor. Pek çok ilde masa başında ilçe başkanları, il başkanları oturmuşlar delegeleri yazıyorlar, bir hazırlık bir telaş var, bu telaş doğru bir telaş değil, bu yapılanlar doğru değil” diye konuştu.  

-“BU İŞİN DOĞRUSU BİR AN ÖNCE OLAĞANÜSTÜ KURULTAYI TOPLAMAKTIR”-

“Genel Başkan itiraz etsinler,dedi” sözüne de İnce, “O kadar çok var ki hangisine itiraz edelim. Bu 'aman kaybetmeyelim koltuklarımızı' korkusu CHP’yi kötü yerlere sürükler. Bu işin doğrusu bir  an önce olağanüstü kurultayı toplamaktır” yanıtını verdi.

-“KİMSE KUSURA BAKMASIN BUNLARI MEDYA İLE PAYLAŞIRIM”-

“Gürsel Tekin’in bir açıklaması var yandaş medyaya malzeme oluyorlar, ne diyorsunuz?” sorusuna da İnce, “Ben partimizin Sayın Genel Sekreteriyle medya aracılığıyla konuşmak istemem. Böyle bir tartışmaya da girmem. Siyasi birikimim, geçmişim de buna uygun değil. Ama yüzlerce böyle örnek varsa kimse kusura bakmasın bunları medya ile paylaşırım” diye konuştu. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@