İnce: Kenan Evren Öldü, Kenan Evrenler Yaşıyor

ANKARA (ANKA) – CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce: “Kenan Evren öldü, kurumları, yasaları, yüzde 10 seçim barajı, o yasa ve kurumları savunan apoletsiz Kenan Evrenler yaşıyor!” dedi. Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’n

Haberler 10.05.2015, 13:44
İnce: Kenan Evren Öldü, Kenan Evrenler Yaşıyor

ANKARA (ANKA) – CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce: “Kenan Evren öldü, kurumları, yasaları, yüzde 10 seçim barajı, o yasa ve kurumları savunan apoletsiz Kenan Evrenler yaşıyor!” dedi.

Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tedavi gören 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren dün akşam saatlerinde, 98 yaşında hayatını kaybetti.

Kenan Evren’in hayatını kaybetmesi sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasına girdi. Evren’in ölümüne ilişkin kamuoyunun yakından tanıdığı isimler de bazı paylaşımlarda bulundu:

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce: “Kenan Evren öldü, kurumları, yasaları, yüzde 10 seçim barajı, o yasa ve kurumları savunan apoletsiz Kenan Evrenler yaşıyor!”

Yazar Mümtazer Türköne: “Allah’ın hikmeti, Kenan Evren tam da ‘beni arıyor musunuz?’ sorusuyla ayrıldı. Hepimizle dalgasını geçti. 12 Eylül zulmünü en yoğun yaşayanlardanım. Bugün ‘Kenan Evren daha insaflıydı’ diyorum.

-“KENAN EVREN KÖTÜLÜĞÜN SİMGELERİNDEN BİRİ”-

Yazar Ahmet Ümit:  “Ölüm, kimseyi aklamaz. Kötüleri yaptıkları kötülüklerle anmalıyız ki yeni kötüler olmasın. Kenan Evren kötülüğün simgelerinden biriydi. Eğer dün, ölen diktatör gerektiği gibi yargılansaydı, bugün, onun koyduğu yasalarla yeni diktatörlük peşinde koşanlar olmayabilirdi. Tıpkı Kenan Evren gibi diktatörlük peşinde olanlar, bilesiniz ki, o adamla aynı lanet altındasınız. Tarih sizi de affetmeyecek.”

Zülfü Livaneli: "Kenan Evren... Allah rahmet eylesin değil de Allah taksiratını affetsin demek sanırım daha doğru olur.”

HDP’li Pervin Buldan: Sen de hesap vermeden gittin ya Kenan Evren, sen de hesap vermeden gittin.”

-EN ÖNEMLİ İCRAATI DİN DERSİ-

AK Parti’li Burhan Kuzu: “7.Cumhurbaşkanı Evren vefat etti. Yaptığı en önemli icraatı, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi dersini ilk ve orta öğretimde zorunlu ders saymasıdır. 12 Eylül Darbesini yapanlar kendilerini yargılanmaktan muaf tutmuşlardı.2010'da Ak Parti kaldırdı ve ağırlaşmış müebbette mahkum oldular. Muhalefet partilerinin karşı çıkmasına rağmen, bizim yaptığımız anayasa değişikliği ile 12 Eylül’ü yapanlar yargılandı ve rütbeleri söküldü. 12 Eylül Darbesi yapıldığında ülkede 5 bin 200 gencimiz öldürülmüş durumdaydı. Bu ölüme sebep olanlar bu gün sarmaş dolaş. Olan gençlere oldu. Mademki siz bu kadar kankaydınız da; neden 5 bin 200 gencimiz ölmeden bunu yapmadınız. Ve de 12 Eylül'ün gerekçesini hazırladınız?” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@