İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 13 Şehit Olayında Sert Şekilde Eleştirdiği İHD'den Cevap Geldi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün TBMM Genel KurulU'nda yaptığı konuşmada eleştirdiği İnsan Hakları Derneği'nden Bakan Soylu'ya yanıt geldi. İHD Başkanı Öztürk Türkdoğan, Bakan Soylu'nun başkalarını suçlayarak sorumluluktan kurtulmaya çalıştığını ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 13 Şehit Olayında Sert Şekilde Eleştirdiği İHD'den Cevap Geldi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün TBMM'de Gara Operasyonu'na dair bilgilendirme yaptı ve PKK'nın elindeki askerler ile polisler için İnsan Hakları Derneği'nin herhangi bir girişiminin olmadığını ve tek kelime itiraz etmediklerini ifade etti

BAKAN SOYLU İHD'Yİ ELEŞTİRDİ!

Bakan Soylu İHD için yaptığı konuşmada, “1984 yılından itibaren terör örgütü PKK 6.021 sivi lkatliam gerçekleştirdi. O İHD denilen canı çıkasıca dernek, bir tanesi için kalkıp bir laf söyledi mi? Bugün bunların peşine takılıyorsunuz. Devlet bu konuda elinden gelen her şeyi yapmıştır.” demişti.

İHD'DEN CEVAP GELDİ!

Bakan Soylu'nun açıklamalarına İHD Genel Başkanı Öztürk Türdoğan yanıt vererek, “Öncelikle biz dernek olarak kim yaparsa yapsıni sorumlusu kim olursa olsun sivillere yönelik saldırıları her zaman kınadık. Anlaşılan Bakan Soylu bizim açıklamalarımızı okumamış. İddiaları ve değerlendirmeleri doğru değil.” dedi.

TERÖRLE MUHATAP OLMAYIZ DEDİLER!

13 kişinin neden kurtarılamadığının konuşulması gerektiğini söyleyen Öztürk Türkdoğan, “Biz bu 12 kişinin kurtarılması için defalarca girişim başlattık. Örgüt bunları bize vermedi ve muhataplık tesis etmek istedi. Devlet ise bu konuda 'biz terörle muhatap olmayız' tavrını gösterdi. Dolayısı ile bu 13 kişiyi de biz alamadık. Bir bakanın bizim bu girişimimizde işimizi kolaylaştırması gerekirdi. Örgüt vermiyorsa biz nasıl alacağız?” ifadelerini kullandı.

Daha önce de PKK'nın elinden sivilleri aldıklarını söyleyen Öztürk Türkdoğan, “2015 yılında benzer bir olay yaşandı. Gümrük memurlarını o dönem zorlayarak aldık. Tabiki devlet de üzerine düşeni yaptı. Ancak şimdiki olayda PKK buna yanaşmadı. Daha önce bizim üzerimizde dolaylı bir girişim olmuştu. PKK vermeyeve ikna oldu ama bu sefer de güvenlikle alakalı talepleri geldi. Devlet de bunu kısmen yerine getirdi.” şeklinde konuştu.

PKK'nın alıkoyduğu askerler ve polislerden defalarca görüntü ve mektup geldiğini söyleyen Öztürk Türkdoğan, “Biz bunları dönem dönem kamuoyu ile paylaştık. Bakan Soylu isteseydi diyalog kurup bu askerleri ve polisleri sağ salim alabilirdi. Musul'da nasıl yaptılarsa, denizcilerde nasıl yaptılar da aynısını yapabilirlerdi. Terörle muhatap olmayız diyorlar ama diğer tarafta gidip muhatap olabiliyorlar. Başkalarını suçlayarak sorumluluktan kurtulmaya çalışıyor.” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@