İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Çocuklara Acımayan Terör Örgütü Benim Askerime, Benim Polisime Acır Mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara operasyonu ve PKK tarafından şehit edilen 13 polis ve asker ile alakalı olarak TBMM Genel Kurulu'nda bir konuşma yaparak milletvekillerini bilgilendirdi. Baka Soylu PKK'nın esir ettiği 13 polis ve askeri canlı olarak getirebilmek için çok uğraştıklarını ama bunu başaramadıklarını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Çocuklara Acımayan Terör Örgütü Benim Askerime, Benim Polisime Acır Mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM'de bir konuşma yaparak Gara operasyonuna dair açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu 13şehitin canlı olarak ailelerine teslim edemedikleri için çok üzgün olduklarını söyledi.

AİLELERİNE CANLI GETİRMEK İÇİN ÇABA SARFETTİK!

TBMM'de milletvekillerini bilgilendiren Bakan Süleyman Soylu, “Bu çocuklarımızın hiçbiri pikniğe giderken veya terör operasyonu düzenlenirken kaçırılmadı. Kimisi bayramda kimisi ise çocuğunun yanından kaçırıldı. Yaklaşık 5 yıldır bu çocuklarımızı ailelerine kavuşturabilmek için yoğun gayretler verdik. Allah şahittir biz o ailelere evlat olduk. Her üç ayda bir kendileri ile görüştük.” dedi.

ÇOCUKLARA ACIMAYAN TERÖR ÖRGÜTÜ BENİM POLİSİME, BENİM ASKERİME ACIR MI?

Sözlerine devam eden Bakan Soylu, “Bu çocuklar kaçırıldığında Pervin Buldan 'biraz misafir edecekler sonrw bırakacaklar' dedi. 10 tane çocuğa acımayan, kadına acımayan benim askerime, benim polisime hiç acır mı? Sivil vatandaşıma acır mı? Bakın net şekilde ifade edetyim. Bu şehitlerimizin vücut bütünlüğünün bulunduğunu gösteren bir dosya hazırladık. Çünkü Türk askerinin kendi evlatlarını bombaladığı iftirasını atacaktılar. Biz de fotoğraflarını çektik, otopsi raporlarını ortaya koyduk.” ifadelerini kullandı.

Aileler ile görüşmekte büyük güçlük çektiklerini söyleyen Bakan Süleyman Soylu, “Dün gece 12 aileyle görüştüm. Gerçekten ne diyeceğimizi bilemeyeceğimiz çok zor bir durumdu. Ancak şehidimiz Müslüm Altuntaş'ın babası Şevket Altuntaş bize bir ders vermiştir. Biz daha başsağlığı dileyemeden 'gam yok keder yok' diyerek bize büyük bir ders vermiştir.” şeklinde konuştu.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@