İç Güvenlik Paketi Tamamen Çekilmeli

ANKARA (ANKA)- İç Güvenlik Paketi’nin tamamen çekilmesini isteyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “PKK ile görüşüp cumhuriyeti, vatanı, milleti, kimliği değiştirme konusunda işbirliği yapan AKP ile bu eksende görüşecek her

Haberler 02.03.2015, 10:29
İç Güvenlik Paketi Tamamen Çekilmeli

ANKARA (ANKA)- İç Güvenlik Paketi’nin tamamen çekilmesini isteyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “PKK ile görüşüp cumhuriyeti, vatanı, milleti, kimliği değiştirme konusunda işbirliği yapan AKP ile bu eksende görüşecek herhangi bir şeyimiz söz konusu değildir” dedi.

ANKA’ya konuşan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İç Güvenlik Paketi’nin çekilmesi gerektiğini belirterek şöyle dedi:

“PKK ile işbirliği yapanların terörle mücadele amacı yoktur. Onların asıl amaç ve hedefi vatandaşı silahla korkutmaktır.

Türkiye’yi PKK ile çözmek isteyenler milleti çözmek isteyenlerin kamu düzenini PKK ile birlikte sağlamamız gerekir diye anlaşma imzalayanların derdinin bir güvenlik meselesi olmadığı terör örgütüyle mücadele olmadığı ortaya çıkarmıştır.

Yapılacak şey yasayı çekmektir. Paket çekilmeli. Yapılacak iş tasarı çekilmelidir. Düzeltme yapma niyetleri yok zaten. Genel Kurul’da değişiklik yapmaya bunların niyeti yok. Paketi geri çekmekten başka bir yöntemi yoktur. Genel Kurul'da bunların değişiklik yapmayla ilgili iradesi külliyen yalandır.

Biz bu tasarının tamamıyla geri çekilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

PKK ile görüşüp cumhuriyeti, vatanı, milleti, kimliği değiştirme konusunda işbirliği yapan AKP ile bu eksende görüşecek herhangi bir şeyimiz söz konusu değildir.

Silah bırakma çağrısı değil bu doğrudan doğruya PKK’nın siyasi amaçlarını meşrulaştırmaktır. Amaç ve hedef budur. Hiç kimse bunu silah bırakma çağrısı olarak nitelendirmesin. Doğrudan doğruya özerklik, af, Türk milleti milli kimliğinin anayasadan çıkartılması konularının yer aldığı gayet açık ve net. Bu da PKK, KCK, paralel devletinin inşaatının inşaat sözleşmesinin imzalanması.” (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@