Hükümetten Araç Kiralamasına Gerekçe Olarak ‘Daha Etkin Hizmet' Yanıtı

ANKARA (ANKA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, daha etkin hizmet sağlamak amacıyla, demirbaşa ...

Haberler 10.10.2015, 12:05
Hükümetten Araç Kiralamasına Gerekçe Olarak ‘Daha Etkin Hizmet' Yanıtı

ANKARA (ANKA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, daha etkin hizmet sağlamak amacıyla, demirbaşa kayıtlı hizmet araçlarının yetersiz ve eski olması, bir kısmının da kayıtlardan düşülerek hurdaya ayrılması gibi nedenlerden dolayı ihtiyaçlar doğrultusunda araç alımı, araç kiralaması yapıldığını bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu soru önergesinde, “Bakanlığınıza bağlı kuruluşların mevcut makam araçlarının sayısı nedir? Bakanlığınıza bağlı kurumlardaki makam araçlarının yıllık akaryakıt ve bakım masrafı tutarı nedir?  Bakanlığınıza bağlı kurumlarda hizmet alım yolu ile kiralanan makam araçlarının sayısı nedir? Kamu kuruluşlarına kiralanan makam araçlarının yıllık masrafı ne kadardır?” diye sordu.

-ARAÇLARIN “YETERSİZ VE ESKİ OLMASI”NA İŞARET ETTİ-

Soru önergesini yanıtlayan Gıda Bakanı, bakanlığın geniş bir teşkilat yapısına ve görev alanına sahip olduğunu, daha etkin hizmet sağlamak amacıyla, demirbaşa kayıtlı hizmet araçlarının yetersiz ve eski olması, bir kısmının da kayıtlardan düşülerek hurdaya ayrılması gibi nedenlerden dolayı ihtiyaçlar doğrultusunda merkez ve taşra teşkilatları ile bağlı ve ilgili kuruluşlarda araç alımı, araç kiralaması yapıldığını söyledi.

-TASARRUF GENELGESİNE DİKKAT ÇEKTİ-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı, önergede bahsi geçen konulara ilişkin iş ve işlemlerin ilgili mevzuatlar çerçevesinde ve tasarruf genelgelerine uygun olarak gerçekleştirildiğini belirtti.

-ESKİ BAKANLARA TAHSİS EDİLEN ARAÇLAR-

Eski bakanların hangilerine bakanlık tarafından araç tahsis edildiğine ilişkin soru önergesine de Gıda Bakanı, “3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunun 20’nci maddesine göre çıkarılan ve 16.05.1995 tarihli Başbakan Oluru ile yürürlüğe giren ‘Koruma Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre araç tahsisi yapılmıştır. Bu kapsamdaki harcamalar Başbakanlık Tasarruf Tedbirleri Genelgesi ve ilgili mevzuatlar çerçevesinde yapılmaktadır” yanıtını verdi. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@