‘Hırsızlığın Hamiliğine Soyunmak Milletvekiline Yakışmaz'

ANKARA (ANKA)- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Genel Kurulu’nda dört eski bakan hakkında yapılacak Yüce Divan oylaması öncesinde AK Partili vekillere “Hırsızlığın hamiliğine soyunmak T&

Haberler 06.01.2015, 21:01
‘Hırsızlığın Hamiliğine Soyunmak Milletvekiline Yakışmaz'

ANKARA (ANKA)- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Genel Kurulu’nda dört eski bakan hakkında yapılacak Yüce Divan oylaması öncesinde AK Partili vekillere “Hırsızlığın hamiliğine soyunmak Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekiline yakışmaz. Biz toplumun çıkarlarını savunmak durumundayız, hırsızların çıkarını soyunmak  TBMM’ye yakışmaz” derken dört eski bakana da, “Adamsanız çıkarsınız Yüce Divana bizi gönderin dersiniz, neden korkuyorsunuz?” diye seslendi.

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı, dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu’ndan çıkan Yüce Divana göndermeme kararını değerlendirdi. Komisyonda yer alan 9 AK Partili milletvekilini sert sözlerle eştiren CHP Genel Başkanı şöyle dedi:

“Bir bakana 700 milyarlık kol saati, insaf ya… Siz bunu bile sormadınız, siz de ahlak var mı, siz de vicdan var mı, siz de din var mı, siz de iman var mı, siz de ne var?

Çikolata kutularının içinden 500, 500 dolar gönderiyorlar, hiç merak ettin mi sen? Nasıl insansınız siz?

-“SİZ ONURSUZ MUSUNUZ?”-

Rıza Sarraf’ın önünde yatan bir Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanına bakın… Sizin onurunuza dokunmadı mı, siz onursuz musunuz? Nasıl milletvekilisiniz siz? Hırsıza sahip çıkmak daha büyük hırsızlıktır.

En son MASAK  raporu geldi. Rapor ne diyor; bakanların malvarlıkları gelirleri orantılı değil. Daha ne desinler…. Sen bu soruyu sordun mu, sormadın. Dinden, imandan, ahlaktan bahsediyorsun. Senin bunları ağzına alma hakkın yoktur arkadaş. Bu 9 kişiye söylüyorum, bunlardan birisi de sözde savcı… Onun savcılığı da su getirir artık bu saatten sonra. Böyle bir ahlaksızlığa dünya tarihi şahit olmamıştır.

-9 AK PARTİLİ VEKİLE, “RÜŞVETİ HEDİYE OLARAK KABUL EDEN DİN VAR MI?” DİYE SESLENDİ-

Bunların inancı şu; rüşveti hediye olarak görüyorlar, hırsızlığı helal olarak görüyorlar, israfı itibar olarak görüyorlar. Bu 9 milletvekiline sormak isterim, rüşveti hediye olarak kabul eden, hırsızlı helal olarak kabul eden, israfı itibar olarak kabul eden bir din var mı, bir gelenek var mı, bir inanç var mı, bir iman var mı, bir mezhep var mı, bir kitap var mı?

-“SİZ DE AHLAK, SİZ DE NAMUS, SİZ DE ŞEREF VAR MI?”-

Dokuz kişiye söylüyorum, siz de ahlak, siz de namus, siz de şeref var mı?

Sert konuştuğumu biliyorum ama kimse kusura bakmasın, her şeye tahammül ederim, kul hakkı yiyene tahammül etmem.”

-AYAKTA ALKIŞLANDI-

Kılıçdaroğlu’nun sözlerini grup toplantısında bulunan milletvekilleri ve ziyaretçiler ayakta alkışladı.

-“HIRSIZLARIN SARAYLARI, KÖŞKLERİ, VİLLALARI VAR, SENİN BAŞINI SOKACAK EVİN BİLE YOK”-

CHP Genel Başkanı konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Emekli aylıkları açıklandı. 14 lira ile 24 lira arasında emeklilere olağanüstü bir zam verildi. 10 milyon emekli kardeşime sesleniyorum. Eğer aldığın para yetiyorsa söyleyecek sözüm yoktur. Neden sana para verilmiyor. Hırsızların sarayları, köşkleri, villaları var, senin başını sokacak evin bile yok. O zaman bütün emekli kardeşlerime sesleniyorum. Onlara hakkını kim verecek, hırsızların hamiliğini yapanlar size para vermezler, o parayı ancak CHP verir.”

-AK PARTİLİ VEKİLLERE SESLENDİ-

Meclis Genel Kurulu’nda yapılacak Yüce Divan oylamasını hatırlatan ve AK Partili milletvekillerine de seslenen Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

“Olay Genel Kurula gelecek. Adalet ve Kalkınma Partisinin vicdanı bütün milletvekillerine sesleniyorum. Olay Genel Kurula gelecek. Lütfen, istirham ediyorum, neye inanıyorsanız, neye saygı duyuyorsanız, vicdanınıza sorun ve oyunuzu öyle kullanın. Sizin kullanacağınız oy Türkiye’yi itibarlaştırabilir, itibarsızlaştırabilir. Eğer 4 bakan Yüce Divana gitmek istemiyorsa bir gerekçeleri vardır, nedir gerekçeleri, mahkum olacaklarını biliyorlar. O zaman hırsızlığın hamiliğine soyunmak Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekiline yakışmaz. Biz toplumun çıkarlarını savunmak durumundayız, hırsızların çıkarını soyunmak  TBMM’ye yakışmaz. 

Vicdanınıza sorun, neye inanıyorsanız ona sorun, kahvedeki adama sorun, manava sorun, bakkala sorun, yolsuzluk günah mıdır değil midir, günahsa gereğini yapın. Vicdanınıza sesleniyorum.

Gelin parlamentonun itibarını koruyalım.

-DÖRT ESKİ BAKANA SESLENDİ-

4 bakana da rica ediyorum, adamsanız çıkarsınız Yüce Divana bizi gönderin dersiniz, neden korkuyorsunuz?

-“ALMAN CUMHURBAŞKANI NE YAPTIYSA SENİN ABİN DE AYNI ŞEYİ YAPMAK ZORUNDADIR DAVUTOĞLU, BUNU UNUTMA”

Adalet ve Kalkına Partisi milletvekillerinin vicdanına seslendim. Onlar lütfen eşlerine sorsunlar, çocuklarına sorsunlar, nasıl oy kullanacaklarını sorsunlar…. Darbe falan bunların hepsi hikaye, ne darbesi kardeşim. Varsa darbe yapacak olan gelin hep beraber darbenin üzerine gidelim, ne darbesi? Çocuklarımıza örnek olmak zorundayız. Milletvekili milleti temsil ediyorsa, milletin çıkarlarını savunmak zorundadır, milleti soyanı ne zamandan beri milletvekilleri korumaya başlayacak. Biliyorum, olay büyüyebilir, başka mecralara da sürüklenebilir, Alman Cumhurbaşkanı ne yaptıysa senin abin de aynı şeyi yapmak zorundadır Davutoğlu, bunu unutma. “

CHP lideri, vefat eden Murat Bozlak için başsağlığı dileklerini de iletti. (ANKA/DEVAM)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@