Hdp'ye Göre Bu Saldırı Da Provokasyon

-HDP Genel Merkez saldırısı konusunda “Eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” açıklaması yaptı. ANKARA (ANKA) – HDP Merkez Yürütme Kurulu, partinin genel merkezine yapılan saldı

Haberler 18.04.2015, 13:03
Hdp'ye Göre Bu Saldırı Da Provokasyon

-HDP Genel Merkez saldırısı konusunda “Eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” açıklaması yaptı.

ANKARA (ANKA) – HDP Merkez Yürütme Kurulu, partinin genel merkezine yapılan saldırının “provokasyon” olduğunu bildirdi.

HDP MYK’nin yazılı açıklamasında parti genel merkez binasının sabaha karşı silahlı saldırıya uğradığın belirtilerek “Yoldan geçen bir araçtan pompalı tüfekle açılan ateş sonucu parti binamız ve binamızın önünde asılı olan bayraklar zarar görmüştür. O saatte partide görevli olan gece nöbetindeki parti çalışanımız ve güvenlik kulübesindeki polis memurları yara almamıştır. Bu kendini kaybetmiş zihniyete boyun eğmeyecek, provokasyon peşindeki bu acınası zihniyetin sahiplerinin ülkenin geleceğini karartmasına asla izin vermeyeceğiz” denildi.

Halkların Demokratik Partisi olarak, eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet mücadelesinin, bu değerlerin gözü kara düşmanlarına karşı tüm alanlarda kararlılıkla sürdürüleceğini belirten MYK, “Haziran 2015 seçimlerinde meclise girerek toplumsal barış ve adaletin en büyük güvencesi olacağız. Bu tür provokasyonlarla bizi durduracağını veya yıldıracağını sananlar yanıldıklarını görecekler. Hükümeti seçim güvenliğini sağlaması yönünde uyarıyoruz ve faillerin bir an önce yakalanmasını bekliyoruz” dedi.

HDP Ağrı’daki saldırının da “provokasyon” olduğunu belirtmişti. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@