Hdp'nin Bingöl Olaylarına İlişkin Grup Önerisi Reddedildi

ANKARA (ANKA) - Meclis Genel Kurulu’nda konuşan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, “Kobani protestolarında da yakıp, yıkma, öldürme şiddet, bütün bu olayları planlayalar da Bingöl’

Haberler 05.11.2014, 13:45
Hdp'nin Bingöl Olaylarına İlişkin Grup Önerisi Reddedildi

ANKARA (ANKA) - Meclis Genel Kurulu’nda konuşan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, “Kobani protestolarında da yakıp, yıkma, öldürme şiddet, bütün bu olayları planlayalar da Bingöl’de iki vahim olayı planlayanlardır” dedi.

Genel Kurul, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı. HDP’nin Bingöl’de Emniyet Müdürü ve ekibine  saldırıya ilişkin olayları araştırmak üzere komisyon kurulmasına için verdiği grup önerisi reddedildi. Partisinin grup üzerinde konuşan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, şöyle dedi:

“Biz diyoruz ki bu Kobani protestolarında da yakıp, yıkma, öldürme şiddet, bütün bu olayları planlayalar da Bingöl’de iki vahim olayı planlayanlardır. Bu kadar açık konuşuyoruz, kendimize bu kadar güveniyoruz. Kobani protestolarında halk HDP’nin çağrısıyla sokağa çıkmamıştır. Zaten sokağa çıkan bir halk vardı, HDP de çağrısını yapmıştı ama hiçbir zaman yakıp, yıkma, şiddet çağrısı  yapmamıştır. Dolayısıyla sokağa çıkmada HDP’nin çağrısından önce olan bir durumdu.” (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@