Hdp'li Sarıyıldız: Akp'nin Diz Çöktürmeye Dönük Politikaları Asla Başarıya Ulaşmayacak

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, “7 Haziran seçimlerinde Türkiye halklarının büyük teveccühüne mazhar olan partimizi hedef haline getiren AKP ve medyasının tasfiye ve diz çöktürmeye dönük politikaları asla başarıya ulaşmayacaktır” dedi.

Haberler 26.07.2015, 13:36
Hdp'li Sarıyıldız: Akp'nin Diz Çöktürmeye Dönük Politikaları Asla Başarıya Ulaşmayacak

ANKARA (ANKA) - HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, “7 Haziran seçimlerinde Türkiye halklarının büyük teveccühüne mazhar olan partimizi hedef haline getiren AKP ve medyasının tasfiye ve diz çöktürmeye dönük politikaları asla başarıya ulaşmayacaktır” dedi.

Sarıyıldız yaptığı yazılı açıklamada bir televizyon kanalında şahsı hakkında yapılan “PKK Kuryesi ile Silah Almaya Gitti” spotlu habere sert tepki göstererek, söz konusu iddialarını yalanladı. Bazı gazetelerin de bu “yalan haberi” kendi sayfalarına taşıyarak, hedef gösterildiğini ifade eden Sarıyıldız, olayı şöyle anlattı:

“IŞİD çetelerinin Kobane’ye dönük işgal harekatına karşı aylarca Suruç’ta sınır nöbeti tutan halkımız ile birlikte kaldığım kamuoyu tarafından bilinmektedir. 2015 yılının Ocak ayında DBP Ceylanpınar İlçe Örgütü’nün düzenlediği gençlik şölenine davetli olduğum için Suruç’tan Ceylanpınar İlçesi’ne gittim. Şoför arkadaşım Suruç Devlet Hastanesi’nde bir ameliyat geçirdiği için sınır nöbetinde tanıştığım, Kobanê’deki savaş nedeni ile Suruç’a göç etmek zorunda kalan ismini Osman olarak hatırladığım şahıs Ceylanpınar İlçesi’ne kadar bana şoförlük yapabileceğini söyleyince bir beis görmeyip aracıma aldım. Kendisi aracımı kullandı. Yanında herhangi bir eşya yoktu. Ceylanpınar ilçe merkezinde söz konusu genç bakkaldan sigara alacağını söyleyerek araçtan ayrıldı. Ancak üzerinden epey bir süre geçmesine rağmen bahsi geçen kişi gelmeyince önce sırasıyla DBP ve HDP ilçe örgütlerini, Urfa Valisi İzzettin Küçük ve Urfa milletvekilimiz İbrahim Ayhan’ı telefonla arayarak yaşanan bu durumdan haberdar ettim. Urfa Valisi ile daha sonra yaptığım görüşmede söz konusu kişinin gözaltına alındığını öğrendim.

-“HDP’YE DÖNÜK PSİKOLOJİK SAVAŞ”-

Yaptığım telefon görüşmelerinin hemen akabinde sivil polisler, aracımın etrafını sarıp kimlik istedi. Polislere milletvekili olduğumu ifade edince uzaklaşıp gittiler. Söz konusu yalan haberde ‘kurye’ olarak gösterilen gencin akıbetini öğrenmek için HDP İlçe Örgütü yöneticilerimiz ile beraber kendim bizzat Ceylanpınar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek bilgi aldım. Emniyetteki görüşmenin ardından Ceylanpınar İlçesi’ne geliş amacım olan gençlik şölenine katıldım. Yaşanan bütün bu süreçleri Urfa Valisi’ne ve Ceylanpınar İlçe Emniyeti’ne şahsım bildirdiği halde 7 ay önce yaşanan bu olayı gündeme getirmek art niyetli bir habercilik anlayışıdır. ‘Kurye aracılığı ile Suruç’a silah götürmek’ istediğim şeklindeki yalan haber AKP’nin partimize dönük başlattığı psikolojik savaşın bir parçasıdır.”

-“GEREKLİ YASAL İŞLEMLER BAŞLATILACAK”-

Söz konusu haberin Emniyet tarafından servis edildiğini savunan Sarıyıldız, “Bu ısmarlama haberin muhtemel amacı HDP’li vekilleri, katil sürüleri ve devletin kontra gücü olarak kullandığı IŞİD’e jurnallemektir. 7 Haziran seçimlerinde Türkiye halklarının büyük teveccühüne mazhar olan partimizi hedef haline getiren AKP ve medyasının tasfiye ve diz çöktürmeye dönük politikaları asla başarıya ulaşmayacaktır” dedi. Saruyıldız, HDP ve şahsını “ahlaksızca” hedef gösterip, komplo haber yapan “yandaş medya” hakkında RTÜK ve yargı nezdinde gerekli yasal işlemleri de başlatacağını belirterek, söz konusu medya grubunu kınadı. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@