Hdp'li Fırat: Bu Hadise Paris'te Olmadı Bu Hadise Bana Göre Suriye'de, Irak'ta Oldu

ANKARA (ANKA)- HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Paris’te yaşanan terör saldırısına il...

Haberler 14.11.2015, 16:40
Hdp'li Fırat: Bu Hadise Paris'te Olmadı Bu Hadise Bana Göre Suriye'de, Irak'ta Oldu

ANKARA (ANKA)- HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Paris’te yaşanan terör saldırısına ilişkin, “Bu hadise Paris’te olmadı bu hadise bana göre Suriye’de, Irak’ta oldu. Çünkü eğer bir yerde bir ateş yanıyorsa bu ateş mutlaka başka yerleri de yakacaktır ama özellikle komşularını yakacaktır” dedi.

TBMM’de kaydını yaptıran Fırat, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Paris’te yaşanan terör saldırısına ilişkin soruya Fırat, “Bu hadise Paris’te olmadı bu hadise bana göre Suriye’de, Irak’ta oldu. Çünkü eğer bir yerde bir ateş yanıyorsa bu ateş mutlaka başka yerleri de yakacaktır ama özellikle komşularını yakacaktır” derken, “Terörün her türlüsünü lanetliyorum” dedi.

-SİLVAN İDDİASI-

Çözüm sürecine ilişkin soruya Fırat, “Bugün herhalde sekizinci veya onuncu gündür Silvan’da Gazze’yi hatırlatan hatta Gazze’nin de ötesinde ağır silahların kullanıldığı, tankların kullanıldığı, topların kullanıldığı insafsız, sivil insanların hayatını kaybettiği bir çatışma ortamını görüyoruz. Bunu kabullenebilmek mümkün değil. Eninde sonunda mutlak surette bir şekilde yine müzakereye dönülecektir” dedi.

“Samanyolu yayın grubu Türksat tarafından uydudan indirilme kararı kapsamına alındı, ne diyorsunuz?” sorusuna Fırat, “Türkiye 7 Haziran’a kadar bir kanun devletiydi, 7 Haziran’dan sonra maalesef bir kanun devletidir demek imkanına dahi ben sahip değilim, çünkü uygulanan kurallar veya kuralsızlıklar olsa olsa mafyatik bir yöntemi andırmaktadır” yanıtını verdi. (ANKA)

(MG/ORH)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@