Hdp'li Buldan: Barış Ve Müzakere Sürecinin Bir An Önce Buzdolabından Çıkması Gerekiyor

ANKARA (ANKA)- HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, yeni dönemde çok etkin bir muhalefet yapacakları...

Haberler 16.11.2015, 15:05
Hdp'li Buldan: Barış Ve Müzakere Sürecinin Bir An Önce Buzdolabından Çıkması Gerekiyor

ANKARA (ANKA)- HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, yeni dönemde çok etkin bir muhalefet yapacaklarına dikkat çekerek, “Barış ve müzakere sürecinin bir an önce buzdolabından çıkması gerekiyor” dedi.

Buldan, TBMM’de kaydını yaptırdıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

HDP olarak çok etkin bir muhalefet yürüteceklerine dikkat çeken Buldan, “Belki sayımız düşmüş olabilir ama seçilen milletvekili arkadaşlarımız çok etkin arkadaşlarımız ve güçlü bir muhalefetle bu dönem Genel Kurula damgasını vuracak olan parti HDP olacak” dedi.

Türkiye’nin önemli sorunları olduğuna işaret eden Buldan, “Bu sorunlar içerisinde en önemlisi de Barış ve Müzakere Sürecinin buzdolabından çıkması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Bunun içinde büyük bir mücadele vereceğimizi belirtmek istiyorum. Barış ve Müzakere Sürecinin bir an önce buzdolabından çıkması gerekiyor” dedi.

-“BU ÜLKEYİ SADECE RECEP TAYYİP ERDOĞAN YÖNETİYOR”-

“G-20 Zirvesinde ön planda Cumhurbaşkanı vardı, Başbakan pek görünmedi ne diyorsunuz?” sorusuna da Buldan, “Bu ülkede Başbakan yok. Ne yazık ki bu ülkeyi sadece Recep Tayyip Erdoğan yönetiyor. G-20 Zirvesinde gördüğünüz gibi bu ülkenin hem cumhurbaşkanı hem başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan” karşılığını verdi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@